Telekamery „Tele Tygodnia” 2021 dla Polsatu i Czwórki

Wygrali Jerzy Mielewski, Małgorzata Socha, program „Nasz nowy dom” i emitowany na antenie Czwórki serial „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. O tym, kto otrzyma prestiżowe wyróżnienia w 24. edycji najpopularniejszego plebiscytu w Polsce, decydowały głosów telewidzów. To oni wybierali ulubione postaci i produkcje z małego ekranu. 

Wygrali Jerzy Mielewski, Małgorzata Socha, program „Nasz nowy dom” i emitowany na antenie Czwórki serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. O tym, kto otrzyma prestiżowe wyróżnienia w 24. edycji najpopularniejszego plebiscytu w Polsce, decydowały głosów telewidzów. To oni wybierali ulubione postaci i produkcje z małego ekranu. 

Kategoria program rozrywkowy
„Nasz nowy dom”

Wyjątkowy program, który od ponad siedmiu lat niesie pomoc i nadzieję na lepsze jutro. Katarzyna Dowbor i jej pomocnicy w ciągu piętnastu sezonów pomogli już ponad dwustu potrzebującym rodzinom. A wszystkie remonty zostały przeprowadzone w ciągu zaledwie pięciu dni! To potrafi tylko najlepsza ekipa remontowa w Polsce. – To jest nagroda dla całych ekip i to nie tych, których znacie z ekranu. To także ekipa filmowa, która stoi z drugiej strony, aby ten program pokazać.

Ten program to dla nas misja – powiedziała Katarzyna Dowbor.

Razem z nią statuetkę odebrał producent Michał Brożonowicz z firmy Constantin Entertainment. „Nasz nowy dom” otrzymał 38 procent głosów. Drugie miejsca zajęła inna pozycja z ramówki Telewizji POLSAT, „Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”.

Kategoria komentator sportowy
Jerzy Mielewski

Fascynację sportem odziedziczył po ojcu, który był sędzią piłkarskim. On sam trenował siatkówkę, a obecnie specjalizuje się w komentowaniu tej dyscypliny w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. Sportowym językiem opisywał także widowiskową rywalizację w drugiej edycji show „Ninja Warrior Polska”. To jego trzecia Telekamera z rzędu, co także oznacza, że za tok zostanie uhonorowany Złotą Telekamerą.

Dziękuję za wsparcie rodzinne i zawodowe. Dziękuję kibicom. Słoneczko, to dla Ciebie. Słoneczko Polsatu oczywiście – powiedział Jerzy Mielewski, który otrzymał 44 procent głosów.

Kategoria serial fabularno-dokumentalny
„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”

Wielki hit TV4 i jeden z najchętniej oglądalnych polskich seriali kryminalnych. Przygody wrocławskich policjantów, którzy od lat skutecznie tropią sprawców najcięższych przestępstw i wymierzają sprawiedliwość. Emocjonujące śledztwa i uczuciowe komplikacje członków czterech zespołów dochodzeniowych szczególnie upodobali sobie młodzi widzowie z grupy wiekowej 16-29.

Chciałem serdecznie podziękować i pogratulować kolegom i koleżankom z planu – powiedział Jędrzej Taranek, serialowy komisarz Marek Gawlik.

Produkcja wygrała z wynikiem 34 procent głosów. Drugie miejsce zajęli „Gliniarze”.

Kategoria aktorka
Małgorzata Socha

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Pogodna, serdeczna i uśmiechnięta. Od 2012 roku sercowe perypetie jej bohaterki Ingi budzą wielkie emocje u widzów serialu „Przyjaciółki”.

Dziękuję za te dziewięć wspólnych lat – powiedziała odbierając nagrodę.

Uroczysta gala 24. edycji plebiscytu Telekamery „Tele Tygodnia” odbyła się w środę 10 marca 2021 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Telewidzowie głosowali w 11 kategoriach głównych, a wręczone zostały także trzy nagrody specjalne. Uroczystość prowadzili Katarzyna Zielińska, znana między innymi z serialu „Zawsze warto” i Kacper Kuszewski, juror „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i aktor serialu „Przyjaciółki”.

Źródło: polsat.pl