Marzec w Polsat Games

Luty to kolejny miesiąc imponującego wzrostu oglądalności Polsatu Games. W ujęciu rok do roku stacja poprawiła swój wynik aż o 75 procent i nie zamierza zwalniać tempa także w nadchodzących tygodniach. W marcu widzów czekają premierowe odcinki programów autorskich dziennikarzy Polsatu Games. Fani esportu mogą zaś liczyć między innymi na finały piątego sezonu Alior Bank Ultraligi oraz prestiżowe turnieje międzynarodowe.

Po trwającej siedem tygodni fazie grupowej Mistrzostw Polski w League of Legends czas na decydujące mecze. 9 i 10 marca rozegrane zostaną ćwierćfinały, a tydzień później odbędą się półfinały. Mecze o trzecie miejsce oraz o mistrzostwo Alior Bank Ultraligi zaplanowane
są na 23 i 24 marca. Ćwierćfinały oraz dwa ostatnie mecze sezonu skomentują Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk oraz Michał „Avahir” Kudliński. Podczas półfinałów przy mikrofonie pracować będą z kolei Michał „Myha” Francuz, Dawid „Azonh” Letachowicz i Tomasz „Magvayer” Filipiuk. Transmisje Alior Bank Ultraligi odbywają się we wtorki i środy o godzinie 17:00.

Wielbiciele najpopularniejszej gry sieciowej świata w wydaniu międzynarodowym w marcu także nie będą narzekać na brak emocji. 26.03 wystartuje faza play-off League of Legends European Championship. O obronę tytułu walczy między innymi “Robert Lewandowski polskiego esportu” czyli Marcin „Jankos” Jankowski. Spotkania fazy play-off odbywać się będą w weekendy przez trzy kolejne tygodnie, aż do 11 kwietnia. Sześć najlepszych zespołów fazy grupowej, oprócz zwycięstwa w LEC Spring 2021, rywalizować będzie także o awans do prestiżowego turnieju Mid-Season Invitational zaplanowanego na maj. To jednak nie koniec emocji związanych z najbardziej znanym tytułem studia Riot Games. 29 marca startuje szósta edycja EU Masters czyli rozgrywek, w których rywalizują najlepsze zespoły z europejskich ligach regionalnych LOLa, w tym aż trzy z Polski. Szczegółowy plan transmisji EU Masters dostępny będzie na stronie internetowej Polsatu Games oraz w jego social mediach. Transmisje odbywać się będą w godzinach 18:00 – 24:00.

Marzec przynosi także premierowe wydania popularnych audycji stanowiących doskonałą rozrywkę dla całych rodzin. „Po Lekcjach” to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po grach
logiczno-zręcznościowych. W najbliższych tygodniach prowadzący Karolina „Namu” Górczana oraz Dominik „Nero” Dąbrowski wezmą na warsztat tytuły „SPORE” oraz „LEGO przygoda”.
W pierwszym gracz jako architekt własnego wszechświata, rozwija nowe formy życia
i wpływa na losy całych planet. Druga gra nawiązuje do kinowego hitu o tym samym tytule, z tym że zamiast śledzić poczynania głównego bohatera jako widz, gracz sam decyduje o jego losach. Program
„Po Lekcjach” nadawany jest od poniedziałku do niedzieli o godzinie 8:30.
W marcowych wydaniach „Giereczkowo By Day” (emisja od poniedziałku do niedzieli o godz. 9:00) oraz „Giereczkowo By Night” (poniedziałek – niedziela o północy) prowadzący razem z widzami prześledzą rozgrywkę kolejnych wysokobudżetowych produkcji. Tym razem będą to „Trials of Mana”, „Mafia” oraz „Wiedźmin 3 Serce z kamienia”. W marcu nie zabraknie też rozrywkowego „Level 7”, w którym Dawid „Azonh” Letachowicz układa subiektywne rankingi szeroko rozumianego świata popkultury. Tytuły marcowych odcinków to między innymi „7 polskich graczy, którzy osiągnęli najwięcej na światowej scenie” czy „7 największych transferów w historii esportu”. Premiery „Level 7” odbywają się w piątki o 17:30 oraz w soboty o 16:30.

Najbliższe tygodnie to także nowe wydania publicystycznego „Faux Paux” duetu Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński oraz „Rock w Grach” Remigiusza „Rocka” Maciaszka. Pierwszy z programów jak zwykle dostarczy widzom wielu ciekawych rozmów z nietuzinkowymi postaciami branży gamingowej oraz gamedev’owej. Druga audycja to przegląd najgłośniejszych wydawnictw dostępnych na polskim i zagranicznym rynku gier wideo. Nowe odcinki „Rock w Grach” emitowane są w każdy poniedziałek o godzinie 16:30, a „Faux Paux” tego samego dnia, ale pół godziny później.