„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” z nowymi odcinkami od 1 marca w Czwórce

Od 1 marca, o 20.30 od poniedziałku do czwartku, Czwórka zaprasza na nowy sezon jednego ze swych największych hitów, bezkonkurencyjnego w swoim paśmie emisji  i nominowanego do tegorocznych Telekamer  serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny". W nowych odcinkach imprezowicza Walczaka zastaniemy w klasztorze, Paulina z Głowackim zostanie przyłapana przez córkę w niezręcznej sytuacji a Gawlików odwiedzi Mamusia...

Od 1 marca, o 20.30 od poniedziałku do czwartku, Czwórka zaprasza na nowy sezon jednego ze swych największych hitów, bezkonkurencyjnego w swoim paśmie emisji  i nominowanego do tegorocznych Telekamer  serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”. W nowych odcinkach imprezowicza Walczaka zastaniemy w klasztorze, Paulina z Głowackim zostanie przyłapana przez córkę w niezręcznej sytuacji a Gawlików odwiedzi Mamusia…

Akcja nowego sezonu rozpoczyna się trzy tygodnie po wydarzeniach z finału jesiennej serii, kiedy Daga Górska (Magdalena Margulewicz) omal nie zginęła, śledząc Tomka Jawora (Michał Kitliński). Policjantka wyszła ze szpitala ale nadal ma wyraźne kłopoty z pamięcią, co martwi naczelnika Edwarda Kubisa (Marek Włodarczyk). Tymczasem Jawor  prowadzi sprawy w pojedynkę lub z pomocą Janusza Wojtali (Sasza Reznikow).  Jednocześnie próbuje wybadać, ile tak naprawdę Górska zobaczyła w domu Stopki i ile z tego pamięta.  Daga jednak niewiele mówi – czy to skutki urazu czy może nieufność w stosunku do partnera?

Kubę Walczaka (Michał Mrozek) zastajemy w zakonie… Czyżby postanowił zamienić policyjną „blachę” na różaniec?  Na komendzie wszyscy wiedzieli, że po ostatnich przejściach – zwłaszcza po tym, jak dowiedział się, że nie jest ojcem dziecka Magdy – Walczak potrzebuje zmiany otoczenia i czasu, żeby się pozbierać. Jednak wieść o miejscu jego pobytu wywołuje zdumienie i niedowierzanie pomieszane z rozbawieniem. Paulinie, zaszokowanej jego widokiem w habicie, Kuba oznajmia, że po historii z Magdą zaczął doceniać uroki celibatu… Jednocześnie prosi ją o pomoc w pewnej sprawie.

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) cieszy się udanym związkiem z Piotrem Głowackim (Tomasz Sobczak). Agata (Anna Tomaszewska) z kolei cieszy się szczęściem matki, ale kiedy pod jej nieobecność Paulina i Piotr urządzają sobie upojny weekend, dochodzi do zabawnej sytuacji, gdy dziewczyna niechcący przyłapuje ich na miłosnych igraszkach.

Marek (Jędrzej Taranek) i Staszek (Piotr Miazga) Gawlikowie  wpadają w popłoch na wieść o rychłej wizycie matki. Mylą się jednak, myśląc, że okropny bałagan, jakiego nie zdążyli ogarnąć w mieszkaniu, to ich największy problem. Na celowniku matki znajdą się ich sprawy osobiste i plany na przyszłość. Czyżby koniec pewnej ery w życiu braci Gawlików?

Jedno jest pewne, efektem matczynej interwencji będzie podjęcie się nowego zadania i nowe kłopoty – tym razem z nieznośną i zuchwałą nastoletnią podopieczną Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) przy okazji kolejnych urodzin przejdzie mały kryzys, a w dodatku borykać się będzie ze wstydliwym dla niego problemem zdrowotnym. Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) oczywiście nie zostawi go samemu sobie, a przy okazji pozna sympatycznego lekarza, Irka (Marek Kaliszuk), który od pierwszej chwili będzie pod dużym jej urokiem.