Polsat kupuje firmę Tako Media i zmienia jej nazwę

Telewizja Polsat została większościowym udziałowcem w Polot Media (poprzednia nazwa to Tako Media) - jednej z czołowych firm producenckich w Polsce. Zaangażowanie w Polot Media jest jednym z etapów realizacji strategii firmy, czyli budowy pozycji lidera zarówno rynku telewizyjnego, jak i produkcji treści wideo.

Telewizja Polsat konsekwentnie rozwija swoją pozycję na polskim rynku telewizyjnym, zarówno jeśli chodzi o ofertę kanałów telewizyjnych, jak i produkcję kontentu. Zaangażowanie w Polot Media to wzmocnienie segmentu produkcji lokalnych treści telewizyjnych, najchętniej oglądanych przez odbiorców w Polsce. Dzięki temu Telewizja Polsat poszerza swoją ofertę polskich produkcji i zwiększa wybór treści, które są dostarczane widzom różnymi kanałami dystrybucji.

W radzie nadzorczej Polot Media ze strony Telewizji Polsat będą zasiadać Zygmunt Solorz oraz Stanisław Janowski. W radzie nadzorczej będą również Tamara Aagten-Margol i Okił Khamidov, twórcy Tako Media. W nowym zarządzie znajdą się Katarzyna Wajda, Katarzyna Koniecka, Małgorzata Pach-Galik oraz Paweł Biniak.

Polot Media (dawniej Tako Media) zajmuje się produkcją programów telewizyjnych od 2008 roku. W swoim portfolio ma kilkadziesiąt produkcji telewizyjnych, w tym seriali, teleturniejów czy programów typu reality show. W minionych latach firma była odpowiedzialna za szereg produkcji na rzecz kanałów Telewizji Polsat, w szczególności takich jak: „Trudne sprawy”, „Dlaczego ja”, „Zdrady”, „Pamiętniki z wakacji” i wiele innych.