fot.: Eleven Sports

Eleven Sports z prawami do LaLiga Santander przez kolejne 5 lat

Eleven Sports i Canal+ pozyskali prawa do LaLiga Santander. Stacje będą nadal pokazywać na żywo ekskluzywnie po pięć spotkań hiszpańskiej ekstraklasy w każdej kolejce i dzielić się meczami, korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru.

Wyjątkiem od tej reguły będą konfrontacje pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną, czyli słynne El Clasico, które będzie można oglądać w obu stacjach. Nowa umowa pozwoli również na transmisję wybranego przez Eleven Sports i Canal+ meczu LaLiga SmartBank, drugiej zawodowej ligi w Hiszpanii oraz dodatkowych programów poświęconych LaLiga. Wspólne wykorzystanie praw telewizyjnych do ligi hiszpańskiej jest efektem zawarcia przez Eleven Sports pięcioletniej umowy licencyjnej z LaLiga i udzielenia stosownej sublicencji Canal+.

LaLiga stanowi bardzo ważny element oferty programowej Eleven od początku istnienia stacji, dlatego cieszymy się, że zagwarantowaliśmy kibicom możliwość oglądania tej czołowej ligi europejskiej na naszych antenach przez kolejnych pięć sezonów – mówi Krzysztof Świergiel, CEO i członek zarządu Eleven Sports. – Oprócz meczów widzowie będą mogli oglądać w Eleven także magazyny poświęcone hiszpańskim rozgrywkom oraz programy studyjne na żywo zapowiadające najciekawsze spotkania. Wieloletni kontrakt z LaLiga daje nam również możliwość dalszego budowania mocnej relacji z organizatorem rozgrywek i promowanie ich w Polsce poprzez wspólne projekty.

Kanały Eleven Sports dostępne są na platformach satelitarnych, IPTV i w sieciach kablowych, a także w usługach internetowych takich jak Eleven Sports (elevensports.pl) i Ipla TV. Właścicielem 99,99% udziałów w Eleven Sports Network jest Cyfrowy Polsat.