fot.: Pixabay

Kanał Polsat Edu propozycją Polsatu na MUX1

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosił listę podmiotów ubiegających się o rozpowszechnianie kanału w naziemnej telewizji cyfrowej. W konkursie na miejsce po ATM Rozrywka TV bierze udział dziewięć firm, w tym Polsat ze stacją Polsat Edu.

Stację telewizyjną w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej chciałby nadawać Michał Winnicki (również poprzez spółki zależne – MWE Broadcast i MWE Teleport). Ubiega się on o udzielenie koncesji dla stacji: Silver TV – skierowanej do osób 50+, TVC Nostalgia – z klasycznymi produkcjami i Tele Rozrywka – kanał filmowo-rozrywkowy.

W konkursie bierze udział również Gaming Tech Esports Media – wydawca czasopism CD-Action oraz PC Format. Spółka chciałaby nadawać w naziemnej telewizji cyfrowej stację CD Action TV.

Na liście wnioskodawców znalazła się także Wirtualna Polska Media. Spółka proponuje uruchomienie codziennego, 24 godzinnego programu telewizyjnego pod nazwą H! TV. W jego ofercie znajdą się audycje poradnikowe, edukacyjne, publicystyczne, dokumentalne i rozrywkowe, które będą promowały wzorce zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia oraz rozwijały zainteresowania widzów.

Chęć rozpowszechniania programu w ramach multipleksu 1 zgłosił również właściciel kanału Red Carpet TV, dostępnego już na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych. Stacja prezentuje aktualności ze świata showbiznesu, popkultury i sztuki. Na antenie pojawiają się relacje z premier filmowych, rozmowy z dziennikarzami, aktorami i muzykami, a także filmy i seriale.

Ponadto Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała wnioski od Telewizji Polsat o udzielenie koncesji kanałowi Polsat Edu oraz od Green Content (nadawca telewizji Metro, TVN Grupa Discovery) na rozpowszechnianie stacji DMAX.

W październiku ATM Grupa poinformowała o problemach z udzieleniem koncesji na kolejny okres kanałowi ATM Rozrywka TV. Spółka twierdzi, że 14 stycznia 2020 roku skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji (wniosek należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji). 13 lipca ATM Grupa otrzymała pismo Przewodniczącego KRRiT, w którym poinformował, że wniosek nie wpłynął do organu, w związku z czym nie toczy się postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji.

Spółka ponownie złożyła wniosek o przedłużenie koncesji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. 30 października Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła wszczęcia postępowania. Natomiast pod koniec grudnia organ odmówił właścicielowi ATM Rozrywka TV odtworzenia zaginionych w części akt sprawy i przeprowadzenia dowodów. Zdaniem Rady, przesyłka, w której miał znajdować się wniosek o przedłużenie koncesji, zawierała tylko dwa pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT wraz z załącznikiem (łącznie trzy kartki).

Źródło: omediach.info