fot.: Polsat

5,3 mln widzów Sylwestrowej Mocy Przebojów

Sylwestrowa Moc Przebojów miała tę moc. Nowy Rok przywitało z antenami Polsatu 5 milionów 300 tysięcy Polaków! To ponad 2 miliony więcej niż rok temu.

Ten Sylwester był inny niż wszystkie dotąd. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią covid-19, po raz pierwszy w historii naszej stacji Sylwester odbył się bez udziału publiczności. Pusta widownia była ogromnym wyzwaniem dla artystów i prowadzących, przyzwyczajonych do wielotysięcznych tłumów bawiących się pod sceną na koncertach sylwestrowych z Polsatem.

Całą transmisję w Polsacie, Polsat 2 i Polsat News oglądało średnio prawie 4 miliony widzów, czyli ponad milion więcej niż przed rokiem. Ta widownia przełożyła się na udziały na poziomie 24,8 % widzów w grupie 4 plus. W grupie komercyjnej 16-49 udziały wyniosły prawie 30%. Nowy Rok witało z Telewizją Polsat 5 milionów 300 tysięcy widzów, co przekłada się na 36% osób przed telewizorami.

W doskonały nastrój wprowadzili nas artyści z Polski i z zagranicy. Największym zaskoczeniem był występ królowej polskiej sceny Maryli Rodowicz. Była to niespodzianka dla fanów wokalistki myślących, że nie zobaczą jej tego wieczoru na scenie.

Na Sylwestrze Polsatu dla widzów wystąpili: Doda i Alicja Majewska. Dawid Kwiatkowski i Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Michał Szpak i Małgorzata Walewska. W koncercie wzięło udział ponad 20 artystów: Sławomir z Kajrą, Sylwia Grzeszczak, Daj to głośniej, Czadomen, grupa Enej, Stachursky, Piękni i Młodzi, After Party, Feel, Piersi, Brave & Antek Smykiewicz, Michał Wiśniewski, Mandaryna, Stefano Terrazzino i Liber&InoRos, Lou Bega, Loona czy Fun Factory.

Sylwestrowy koncert poprowadzili: Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz oraz Karolina Gilon i Rafał Maserak. Na czerwonym dywanie z gwiazdami rozmawiała Agnieszka Hyży.