fot.: Polsat News

Przemysław Białkowski w gronie stałych prowadzących „Wydarzenia Wieczorne”

Przemysław Białkowski od stycznia będzie stałym prowadzącym wieczorne wydania "Wydarzeń" - wynika z nieoficjalnych informacji portalu tvpolsat.info.

Przemysław Białkowski pracuje w Polsat News od 2009 roku. Początkowo był katowickim reporterem, a od 2013 roku prowadzi programy na antenie stacji. W ostatnich miesiącach dziennikarza najczęściej można było oglądać w „Nowym dniu” oraz we „W rytmie dnia”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że od stycznia nie będzie on już prowadził porannego pasma informacyjno-publicystycznego emitowanego w Telewizji Polsat i Polsat News. Do „Nowego dnia” powróci Michał Giersz.

Przemysław Białkowski debiutował w roli gospodarza „Wydarzeń Wieczornych” (wówczas program nazywał się „Wydarzenia 22:00”) w 2016 roku. Dziennikarz zwyciężył w plebiscytach tvpolsat.awards z okazji 10-lecia Polsat News w kategorii Prezenter informacji, a także 15-lecia „Wydarzeń” w kategorii Prowadzący boczne wydania „Wydarzeń”.

Program „Wydarzenia Wieczorne” jest codziennym podsumowaniem dnia emitowanym na antenie Polsat News o godzinie 21:50. Stałą prowadzącą serwis informacyjny jest Joanna Wrześniewska-Sieger. Do grudnia w wieczornym paśmie pojawiał się również Jarosław Gugała. Z informacji Press.pl wynika, że dziennikarz przestał prowadzić „Wydarzenia Wieczorne”, ponieważ został poproszony, aby opracować nową koncepcję niedzielnego programu publicystycznego „Prezydenci i premierzy”. „Wydarzenia Wieczorne” są emitowane z tłumaczeniem na język migowy oraz z napisami dla niesłyszących.

Przemysław Białkowski będzie również prowadzić „Wydarzenia Flesz” emitowane o godzinie 20:50, a także „Obraz dnia” nadawany o 23:00.