Nowy sezon „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” na Crime+Investigation Polsat

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny twórca „Magazynu kryminalnego 997” powraca w nowym sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o prawdziwych zbrodniach, którymi mistrzowie fikcji zajmowali się w trzecim sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni”.
Michał Fajbusiewicz kolejny raz stanął przed kamerą w lokalnej produkcji telewizji Crime+Investigation Polsat. Po raz trzeci w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Wcześniej dziennikarz kryminalny zaangażował się w takie produkcje jak „Z archiwum 997”, „Cała prawda o zbrodni”, „Skazani: wyznania zza krat” oraz w prezentowany wiosną tego roku program „Akta Fajbusiewicza”.

Nasza wieloletnia współpraca z Michałem Fajbusiewiczem pokazała nam, że nikt nie ma takiego podejścia do dziennikarstwa śledczego i nikt  z takim zaangażowaniem nie docieka prawdy. Dlatego właśnie po raz kolejny postanowiliśmy poprosić go, aby wraz z naszymi pisarzami zagłębił się w historie prezentowanych przez nas zbrodni i poddał je swojej analizie. Program „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” to spotkanie fascynujących postaci, rozmowa eksperta od tematyki true crime i dziennikarza śledczego z pisarzami, których domeną jest fikcja, a w naszym programie konfrontują się z prawdziwą zbrodnią i ludzką tragedią. Jak pokazały poprzednie dwie serie programu, jest to przepis na sukces- tłumaczy Agnieszka Kubiak, Head of Content w A+E Networks Polska.

W serii „Fajbusiewicz: rozmowy o zbroni” do dyskusji przy stole zasiadają: prowadzący Michał Fajbusiewicz, którego doświadczenie w tematyce kryminalnej liczy się w tysiącach zgłębionych spraw z całego kraju śledzonych przez miliony Polaków na ekranach telewizorów oraz – po drugiej stronie – czołowi kryminalni pisarze, nie schodzący ze szczytów list bestsellerów. To zderzenie dojrzałego dziennikarza, który widział najmroczniejsze strony ludzkiej natury w rzeczywistości i skupionego na fikcji pisarza, dla którego zmierzenie się z prawdziwą sprawą to niecodzienne wyzwanie. W tym sezonie podejmują się go: Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant, Joanna Opiat-Bojarska, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz – debiutujący – Robert Małecki. Każdy z nich pozostawił na chwilę świat wyobraźni, by poznać sprawy, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Opowiedzieli o nich w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, teraz swoje wątpliwości i refleksje na ich temat konfrontują z rodzimą legendą dziennikarstwa kryminalnego.

W programie wracamy do spraw, które są znane i zostały już rozwiązane, zapadły wyroki, jednak na ich temat jeszcze wiele nie zostało powiedziane. Możemy tu dotrzeć wiele wątku, pewne imponderabilia z przebiegu śledztw czy spraw sadowych, które dla nas wszystkich zajmujących się zbrodnią mogą być naprawdę interesujące. Pisarze, którzy prowadzą program „Opowiem ci o zbrodni” powracają do akt, w trakcie produkcji odwiedzają miejsca związane z tymi zbrodniami, to są niezwykle ciekawe konfrontacje i nowe podejście do tych spraw. Rozmawiają także z rodzinami ofiar, z ekspertami, śledczymi. Po raz kolejny będę pytał ich o tę perspektywę, o pracę z tym tematem, który tak mocno odbiega od ich codzienności, jaką jest fikcja literacka.- mówi Michał Fajbusiewicz

Emisja programu: piątki o godz. 22:30 od 25 grudnia w Crime+Investigation Polsat