fot.: AXN/Karolina Grabowska

Serial „Rysa” premierowo w ofercie Ipla.tv i Cyfrowy Polsat GO

Na początku 2021 roku w serwisach Ipla.tv i Cyfrowy Polsat GO zostanie udostępniony nowy serial "Rysa" - wynika z nieoficjalnych informacji portalu tvpolsat.info. Produkcja jest w wspólnym przedsięwzięciem Sony Pictures Television (właściciela stacji AXN) i Telewizji Polsat.

„Rysa” jest kryminałem połączonym z elementami thrillera psychologicznego. Główna bohaterka – Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska) jest policjantką pracującą w warszawskim wydziale zabójstw. Oprócz walki z przestępcami, musi mierzyć się również z własnymi problemami o podłożu psychicznym – dręczą ją lęki, a także cierpi na zaniki pamięci.

Monika Brzozowska (Julia Kijowska)
fot. AXN / Karolina Grabowska

Monika Brzozowska stara się rozwiązać sprawę morderstw. Kolejne zbrodnie, które zostały dokonane w charakterystyczny, podobny sposób, pozwalają jej przypuszczać, że poszukuje seryjnego zabójcy. Policjantka odkrywa również, iż sprawa łączy się z nią samą, jej błędami młodości. Bohaterka zostaje zmuszona do spojrzenia wstecz, walki z demonami przeszłości.

W serialu występują między innymi: Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski, Dawid Ogrodnik i Maciej Zakościelny. Produkcję reżyserują Maciej Migas, Łukasz Kośmicki oraz Leszek Dawid. Serial oparty jest na książce Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Scenarzystą wiodącym jest autor powieści, a drugim Bartosz Janiszewski. Producentem jest Endemol Shine Polska.

Dawid Ogrodnik
fot. AXN / Karolina Grabowska

Serial „Rysa” premierowo będzie można obejrzeć na platformach streamingowych Ipla.tv i Cyfrowy Polsat GO na początku 2021 roku. Produkcja zostanie udostępniona w „pakietach premium”. Później produkcja trafi do dystrybucji telewizyjnej.