Specjalne pasmo na Crime+Investigation Polsat

25 listopada w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet specjalne pasmo od 21:00 na Crime+Investigation Polsat.
Przemoc domowa jest poważnym problemem społecznym, którego natężenie eskaluje szczególnie w dobie izolacji. Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Chcąc zwrócić szczególną uwagę na to zjawisko i uwrażliwić naszych Widzów na obecność przemocy w otoczeniu, postanowiliśmy w tym szczególnym dniu zaprezentować od 21:00 pasmo programowe poświęcone przemocy domowej. Brak naszej reakcji może kosztować kogoś życie. W cyklu znajdują się dwa programy zza oceanu – „Tragedia w rodzinie Newmanów” oraz „Zabił mnie mąż”. Od 23:00 z kolei zapraszamy na rodzimą produkcję „Niewidzialne: stop przemocy”. To czteroodcinkowy program, w którym prowadząca, Katarzyna Grochola, rozmawia z podopiecznymi Centrum Praw Kobiet, które wyrwały się z piekła.
Tragedia w rodzinie Newmanów
Family Man
W środę 25 listopada o 21:00 na Crime+Investigation Polsat
1×60

Program zajmuje się coraz bardziej częstym zjawiskiem „rodzinobójstwa”. Twórcy podejmują próbę zrozumienia, jak działa męski umysł i co sprawia, że mężczyźni są w stanie zabić własną żonę, dzieci, a nierzadko również siebie samych.

Zabił mnie mąż
Murdered By My Husband 
W środę 25 listopada o 22:00 na Crime+Investigation Polsat
1×60

28-letnia Hollie została brutalnie zamordowana we własnej kuchni. W tym czasie jej dzieci również   były w domu. Zabójstwa dokonał jej mąż. W Anglii i Walii co tydzień dwie kobiety giną z rąk swoich byłych partnerów.

Niewidzialne: stop przemocy
Stop Violence Against Women
W środę 25 listopada od 23:00 na Crime+Investigation Polsat
4×30

Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Atak najczęściej przychodzi ze strony kogoś, kogo dobrze znają. Formy przemocy są różne: fizyczna, seksualna, psychiczna i ekonomiczna. Niektórym udaje się wyrwać z koszmaru. Jak to zrobiły?

Cztery bohaterki, które skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie w niezwykłym programie dokumentalnym „NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY”. Ich opowieści wysłuchała prowadząca programu Katarzyna Grochola, która w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie prezentowała bolesną prawdę o przemocy domowej. Świadectwa ofiar przemocy ukazują, że przemoc wobec kobiet często jest niewidzialna, ukryta w czterech ścianach domu często trwa latami. Wiele z nich boi lub wstydzi się mówić o swoim problemie. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy.

Katarzyna Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. Każdy odcinek programu poświęcony został innej sprawie, w której jedna z kobiet doświadczyła przemocy fizycznej, seksualnej, psychicznej lub ekonomicznej. Historie kobiet, które uwolniły się od niebezpieczeństwa uzupełnione zostały o wypowiedzi ekspertek z Centrum Praw Kobiet, które na co dzień niosą ofiarom pomoc psychologiczną, prawną i zawodową.

Program „NIEWIDZIALNE: STOP PRZEMOCY” ukazuje, jak można wyrwać się z koszmaru, jeśli sami doświadczamy przemocy i co robić, gdy widzimy coś niepokojącego. Ofiary nigdy nie są winne, a ich prawdziwe historie ukazują skalę problemu przemocy wobec kobiet w Polsce.