Zmiany w „Magazynie Sportów Walki Koloseum” w Polsacie Sport

W czwartek 5 listopada "Magazyn Sportów Walki Koloseum" zadebiutuje w nowej odsłonie. Program nadawany będzie z nowoczesnego studia telewizyjnego, którego centralną częścią jest imponujących rozmiarów ściana wizyjna. Audycja zyska też dwoje nowych prowadzących.

Paulina Czarnota-Bojarska oraz Artur Łukaszewski dołączają do grona prowadzących „Magazyn Sportów Walki Koloseum”. Począwszy od czwartku 5 listopada stałą porą emisji programu będzie godzina 20:15. Najbardziej widoczną zmianą jest przeniesienie audycji do studia o powierzchni 700 metrów kwadratowych, które wykorzystuje technologię grafiki trójwymiarowej oraz rzeczywistości rozszerzonej. Stałym punktem programu pozostają analizy Bartłomieja Stachury – najlepszego w Polsce specjalisty od strategii walki. Twórca portalu internetowego Lowking.pl zyskał potężne narzędzie pracy, bowiem od teraz szczegóły najbardziej widowiskowych pojedynków będzie prezentował na imponującej ścianie wizyjnej o powierzchni 80 metrów kwadratowych. W tym samym miejscu najświeższe doniesienia ze świata social mediów omawiała będzie Patrycja Zahorska.

„Sporty walki są naszym oczkiem w głowie. Współpracujemy z największą grupą promotorów MMA i boksu w Polsce. Mamy plan reaktywacji Polsat Boxing Night z Michałem Cieślakiem w roli głównej, a kolejne projekty tworzy też rynek MMA. Dlatego Magazyn Sportów Walki Koloseum traktujemy bardzo poważnie. W nowej oprawie program ten dołącza do elitarnej Ligi Mistrzów”. – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat

W czwartek 5 listopada jednym z głównych wątków „Magazynu Sportów Walki Koloseum” będzie zapowiadane hitowe starcie Jana Błachowicza z innym czempionem największej organizacji MMA na świecie – Israelem Adesanyą. Wspomniany Bartłomiej Stachura na czynniki pierwsze rozłoży kartę walk listopadowej gali KSW 56. W części poświęconej pięściarstwu ujawnione zostaną kolejne nazwiska uczestników gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 5 grudnia. Widzowie dowiedzą się też nieco więcej o nowej grupie promotorskiej Queensberry Polska, której premierowa gala boksu zaplanowana jest na 21 listopada. Dziennikarze i zaproszeni do studia eksperci wrócą także do ostatniej walki Ewy Brodnickiej, w której Polka w niecodziennych okolicznościach straciła pas mistrzyni świata federacji WBO w wadzie superpiórkowej.

„Magazyn Sportów Walki Koloseum” wystartował w kwietniu bieżącego roku. Program kładzie duży nacisk na interakcję z widzami oraz dziennikarzami branżowymi, którzy w takcie audycji mogą zadawać zaproszonym gościom pytania. Dotychczas audycję prowadzili Łukasz „Juras” Jurkowski oraz Patrycja Zahorska i Justyna Kostyra. Stałymi ekspertami programu są między innymi Przemysław Saleta i Tomasz Marciniak, a wśród zaproszonych do studia gości znajdują się największe gwiazdy boksu i MMA. W każdym wydaniu „Magazynu Sportów Walki Koloseum” szczegółowo omawiane są wydarzenia z polskich i zagranicznych gal boksu, mieszanych sztuk walki oraz dyscyplin pokrewnych. Program oglądać można na żywo w sportowych kanałach Telewizji Polsat, na stronie internetowej www.polsatsport.pl oraz w serwisie IPLA.