Zygmunt Solorz, Stanisław Janowski i Tomasz Szeląg w Radzie Nadzorczej TV Spektrum

W TV Spektrum Sp. z o.o. - nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV - został powołany nowy Zarząd, a także Rada Nadzorcza. W ich skład weszli menadżerowie z Grupy Polsat.

Do Zarządu TV Spektrum dołączyli Adam Nowe oraz Norbert Walkiewicz. Członkiem tego organu pozostał Janusz Pliszka, który pełni tę funkcję od momentu zakupu pierwszych udziałów w spółce. Zarząd opuścili menadżerowie związani z ZPR Media: Ewa Latkowska i Marcin Gębala. Natomiast w skład Rady Nadzorczej nadawcy stacji Fokus TV i Nowa TV weszli Zygmunt Solorz, Stanisław Janowski oraz Tomasz Szeląg.

Zmiany mają na celu jak najszybszą i skuteczną integrację kanałów Fokus TV i Nowa TV z Grupą Polsat, a w efekcie wzmocnienie, rozwój oraz skuteczniejsze budowanie ich oferty programowej w oparciu o polskie produkcje – poinformował Tomasz Matwiejczuk, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Polsat.

Nowa TV i Fokus TV częścią Grupy Polsat

W grudniu 2017 roku Telewizja Polsat kupiła 34% udziałów w spółce TV Spektrum, a na początku 2018 roku kolejne 15,48% akcji w firmie. Od września br. Grupa Polsat jest jedynym właścicielem spółki odpowiedzialnej za nadawanie naziemnych stacji telewizyjnych Fokus TV i Nowa TV. Pierwszym właścicielem TV Spektrum była Grupa ZPR Media.

Fokus TV jest dostępne na MUX 1. Jest to stacja o charakterze edukacyjno-poznawczym. Prezentuje między innymi programy popularnonaukowe, rozrywkowe, a także animacje dla dzieci. Stacja Nowa TV jest nadawana na MUX 8. Telewizja ma charakter uniwersalny – pokazuje seriale, filmy, programy rozrywkowe, czy też serwisy informacyjne i programy publicystyczne.