1,65 mln widzów meczu o Superpuchar Europy UEFA w Polsacie i Polsacie Sport

Czwartkowy mecz o Superpuchar Europy UEFA transmitowany przez Polsat i Polsat Sport średnio obejrzało łącznie 1, 65 miliona widzów. Wieczorne pasmo głównej anteny Grupy Polsat cieszyło się największym zainteresowaniem widzów w grupie komercyjnej 16-49 lat, osiągając wynik ponad 13%.

Transmisji pojedynku o Superpuchar Europy UEFA towarzyszyła wyjątkowa oprawa w postaci blisko trzygodzinnego studia przedmeczowego w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1. Samo spotkanie dostępne było także w Polsacie.

Na głównej antenie Grupy Polsat mecz śledziło 1,3 miliona, a w Polsacie Sport 331 tysięcy widzów. To zdecydowanie lepsze wyniki od meczu Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy UEFA, transmitowanego w konkurencyjnej stacji ogólnopolskiej. Te dwie transmisje w czwartkowy wieczór przyciągnęły przed ekrany telewizorów blisko trzy miliony widzów z czego aż 60% zgromadziły stacje Grupy Polsat.

W walce o Superpuchar Europy UEFA Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego pokonał po dogrywce zespół Sevilla FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a do wyłonienia najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu potrzebna była dogrywka. Mecz, który odbył się na stadionie imienia Ferenca Puskása w Budapeszczie symbolicznie wyznaczył początek nowego sezonu międzynarodowych klubowych rozgrywek piłkarskich w Europie.