fot.: Pixabay

Mecz Lech Poznań – Apollon Limassol w Polsacie Sport

Polsat Sport pokaże mecz Lech Poznań – Apollon Limassol w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

W przedostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy UEFA Lech Poznań zmierzy się z aktualnym liderem cypryjskiej ekstraklasy – Apollonem Limassol. Ze względu na pandemię koronawirusa w eliminacjach europejskich pucharów zrezygnowano z meczów rewanżowych.

Wicemistrz Polski walkę o awans do Ligi Europy UEFA rozpoczął pod koniec sierpnia. Po łotewskiej Valmierze i szwedzkim Hammarby, kolejnym rywalem Lecha będzie cypryjski Apollon Limassol. Spotkanie odbędzie się w środę, 23 września.

Przedmeczowe studio w Polsacie Sport wystartuje o godzinie 17:00. Poprowadzi je Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą Dariusz Dziekanowski, Michał Listkiewicz i Roman Kołtoń. O 17:50 rozpocznie się transmisja ze stadionu w Nikozji, a po meczu zaproszeni do studia goście szczegółowo przeanalizują wydarzenia na boisku.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Europy UEFA, trzeba przejść cztery rundy eliminacji. Jeżeli Lech Poznań pokona Apollon Limassol, to jego ostatnią przeszkodą na drodze do LE będzie zwycięzca starcia RSC Charleroi – Partizan Belgrad. Finał Europa League w sezonie 2020/21 odbędzie się w Gdańsku.