fot.: CI Polsat

Program „Niewidzialne: Stop przemocy” w CI Polsat

9 października na antenie CI Polsat zadebiutuje program „Niewidzialne: Stop przemocy”. Premierowe odcinki będą pokazywane w piątki o 22:00.

Cztery bohaterki, którym udało się wyrwać z koszmaru przemocy domowej i skorzystały z pomocy Centrum Praw Kobiet, opowiedziały swoje historie Katarzynie Grocholi. Pisarka w swoim dorobku literackim i scenariuszowym wielokrotnie zajmowała się tematem przemocy domowej.

Grochola pomaga swoim rozmówczyniom otworzyć się i ukazać prawdę o tym, co je spotkało. To często niewidzialny, ukryty w czterech ścianach domu i trwający wiele lat problem, do którego kobiety się boją lub wstydzą przyznać.

Produkcja serii dokumentalnej „Niewidzialne: Stop przemocy” jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy A+E Networks i telewizji Crime+Investigation. Akcja „Stop przemocy wobec kobiet” wystartowała 25 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i potrwa do końca 2020 roku. Oficjalnym partnerem kampanii w Polsce jest Centrum Praw Kobiet, największa polska organizacja wspierająca kobiety, które doświadczyły przemocy.

Za reżyserię programu odpowiada Wit Dziki z Dziki Film, a scenariusz stworzyła Jolanta Gwardys. Za produkcję ze strony A+E Networks Poland odpowiada Agnieszka Kubiak.