Telewizja Polsat właścicielem TV Spektrum – nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV

W piątek, 18 września Telewizja Polsat poinformowała o zakupie 50,52% udziałów w TV Spektrum. Poprzednim właścicielem akcji była firma Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe.

TV Spektrum jest odpowiedzialne za nadawanie dwóch naziemnych kanałów. Fokus TV jest dostępne na MUX 1. Jest to stacja o charakterze edukacyjno-poznawczym. Prezentuje między innymi programy popularnonaukowe, rozrywkowe, a także animacje dla dzieci. Nowa TV jest nadawane na MUX 8. Telewizja o charakterze uniwersalnym pokazuje seriale, filmy oraz programy rozrywkowe. Ponadto stacja emituje serwisy informacyjne i programy publicystyczne.

Telewizja Polsat już wcześniej posiadała akcje w spółce TV Spektrum – w grudniu 2017 roku kupiła 34% udziałów, a na początku 2018 roku kolejne 15,48% udziałów. Na antenach Fokus TV i Nowa TV od kilku lat można oglądać produkcje Telewizji Polsat, między innymi: „Obraz dnia”, „Interwencja – taka jest Polska”, „Polacy za granicą” i „Fala zbrodni”.

Telewizja Polsat, dzięki transakcji z Grupą ZPR Media, została większościowym udziałowcem spółki TV Spektrum Sp. z o.o., nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV. Dotychczas Telewizja Polsat posiadała poniżej 50% udziałów (49,48%). W wyniku transakcji, Telewizja Polsat została jedynym właścicielem TV Spektrum Sp. z o.o., co ułatwi i usprawni zarządzanie kanałami Fokus TV i Nowa TV. Dzięki temu, będzie również możliwe wzmocnienie, rozwój oraz skuteczniejsze budowanie ich oferty programowej w oparciu o polskie produkcje – informuje Tomasz Matwiejczuk, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej Telewizji Polsat.

W grudniu 2017 roku Telewizja Polsat kupiła od Grupy ZPR Media również 100% udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV.