Bieg terenowy GROM-u w Polsacie Sport Extra

W sobotę, 12 września Polsat Sport Extra przeprowadzi transmisję z ósmej edycji ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR. Zawody nawiązujące do słynnej wojskowej Selekcji odbywają się od 2013 roku, a ich organizatorami są byli operatorzy Jednostki Wojskowej GROM.

To już drugi raz, gdy GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR zagości w kanałach sportowych Telewizji Polsat. Reportaż z ubiegłorocznej edycji zrealizowała Aleksandra Szutenberg, która na własnej skórze odczuła trudy biegu. Jej przewodnikiem na poligonie wojsk specjalnych w Czerwonym Borze, gdzie odbywają się zawody, był emerytowany operator JW GROM – Paweł „Naval” Mateńczuk. W sobotę, 12 września reporterka Polsatu Sport Extra powróci na trasę biegu, a wspierać będzie ją redakcyjny kolega – Marcin Wiciński.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 9:30. Widzowie zobaczą szereg rozmów z organizatorami oraz uczestnikami i będą także świadkami startu rywalizacji. Zwycięzcy na mecie powinni pojawić się około godziny 13:30 i wtedy też wystartuje druga część relacji na żywo.

– Przy okazji naszych tegorocznych transmisji z okazji 30-lecia Jednostki Wojskowej GROM podkreślaliśmy, że jej żołnierze to wybitni sportowcy. Wojskowość i sport mają wiele wspólnego, bo w jednej i drugiej dziedzinie liczą się żelazna dyscyplina, silna psychika i niestrudzone dążenie do upragnionego celu. GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR utożsamia wszystkie te wartości – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

W zawodach GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR może wziąć udział każdy, ale organizatorzy unikają statusu biegu masowego. Rywalizacja odbywa się w parach, a do końcowej klasyfikacji wliczany jest wynik zespołu. Oprócz liczącej około 25 kilometrów trasy z przeszkodami, na uczestników czeka szereg zadań dodatkowych. Śmiałkowie poddawani są próbom wytrzymałościowym, strzeleckim oraz intelektualnym. Te ostatnie testują psychikę człowieka narażonego na skrajne wyczerpanie fizyczne. Idea BIEGU GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR nawiązuje do słynnej Selekcji będącej etapem rekrutacji do jednostek specjalnych Wojska Polskiego.

Co roku w zmaganiach na poligonie w Czerwonym Borze udział biorą wojskowi oraz przedstawiciele różnych typów służb mundurowych. Dużą część uczestników stanowią jednak cywilni pasjonaci sportu. Niektórzy pojawiają się na trasie co roku, ale doświadczenie z poprzednich edycji na niewiele się zdaje.

Transmisje z VIII edycji ekstremalnego biegu terenowego GROM CHALLENGE – SIŁA I HONOR w sobotę, 12 września o 9:30 i 13:30 w Polsacie Sport Extra.