Polsat pisze do prezydenta

Władze Polsatu wystosowały list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym zwracają uwagę na \"powtarzające się ostatnio próby dyskredytowania mediów prywatnych w tym Polsatu\".

Władze Polsatu wystosowały list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym zwracają uwagę na \”powtarzające się ostatnio próby dyskredytowania mediów prywatnych w tym Polsatu\”.

Według władz stacji, do owego dyskredytowania posłużył m. in. raport dotyczący likwidacji WSI. – Po jego opublikowaniu przedstawiciele władzy sugerowali, a część mediów, głównie TVP, nagłaśniała, że telewizję Polsat założono korzystając z niejasnych źródeł finansowych, a kontrolę nad nią przejęły służby specjalne. Władze Polsatu stanowczo podkreślają, że zarzuty te są absolutnie nieprawdziwe i absolutnie krzywdzące – podały w czwartek \”Wydarzenia\”, informując o liście do prezydenta.
Władze Polsatu przypomniały przy tym, że \”nie zgadzają się na kłamliwe wystąpienia wobec stacji, dlatego też złożyły w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora raportu, czyli przez Antoniego Macierewicza\”.

Skierowane przez Polsat zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez likwidatora WSI Antoniego Macierewicza wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście pod koniec marca. Polsat chce, by prokuratura zbadała, czy nie złamał on prawa, zamieszczając w raporcie z weryfikacji WSI informacje na temat agenturalnej działalności członków władz Polsatu, a \”w przypadku wystąpienia wymaganych prawem przesłanek\” pociągnęła go do odpowiedzialności karnej.

Źródłó: Press