fot.: TV4

Nowy program „Wspaniali ludzie” jesienią w Czwórce

5 września zadebiutuje nowy program Czwórki "Wspaniali ludzie". Prowadzący, Mariusz Węgłowski porozmawia z osobami, które - przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości - stały się inspiracją i wsparciem dla innych.

W programie prowadzący odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć. Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.

Nasi bohaterowie, choć nie goszczą na pierwszych stronach gazet, portali internetowych i czerwonych dywanach, to naprawdę wspaniali ludzie, a ich historie mogłyby posłużyć za materiał na fascynujący scenariusz filmowy: o niezwykłej przemianie, drugiej szansie od losu, pokonywaniu barier i życiu pełnym pasji – mówi reżyser nowej produkcji, Krzysztof Kubik.

Program „Wspaniali ludzie” poprowadzi aktor i piosenkarz Mariusz Węgłowski, który znany jest między innymi z ról w serialach „Policjantki i policjanci” oraz „Święty”. Brał też udział w dziewiątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Myślę, że w pewnym sensie wiele ich łączy z gospodarzem programu, Mariuszem Węgłowskim, którego droga zawodowa – od policjanta i antyterrorysty do aktora, muzyka, a teraz prowadzącego swój autorski program – także jest wyjątkowa. Bez wątpienia sukces, jakim jest ogromna sympatia widzów, Mariusz zawdzięcza właśnie pasji, zamiłowaniu do tego co robi, a także swojej autentyczności, bezpośredniości i otwartości na innych, czym ujmuje na ekranie i poza nim. To jest jego ogromnym atutem także w tym programie. Ludzie po prostu dobrze się czują w jego towarzystwie, dzięki temu, że nawiązuje z nimi świetny kontakt, a przede wszystkim potrafi słuchać, co wbrew pozorom jest rzadką umiejętnością, a kluczową, jeśli chce się naprawdę poznać swojego rozmówcę i dać mu się poznać widzom – dodaje Krzysztof Kubik.

Wśród bohaterów programu widzowie zobaczą m.in. trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym, który mimo niepełnosprawności wychowuje 4-miesięczną córeczkę, wolontariusza, który przeszedł trudną drogę, by zerwać z życiem niebezpiecznego przestępcy, architekta marzącego o budowie papierowych domów, parę, która na motorze okrąża cały świat czy fizjoterapeutę, który wywalczył sobie staż w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich NBA.

„Wspaniali ludzie” od soboty, 5 września o godzinie 21:00 w TV4.