Polsat uspokaja. „Przyjaciółki” wracają we wrześniu

Telewizja Polsat oficjalnie poinformowała o terminie premiery szesnastego sezonu serialu „Przyjaciółki”. Mimo, że zdjęcia opóźniły się przez wykrycie na planie koronawirusa, emisja serialu jest niezagrożona.

Premiera sezonu odbędzie się 3 września. Serial bez zmian będzie emitowany w czwartki po 21:00.

Jak czytamy w opisie produkcji:

Choć Inga, Zuza, Anka i Patrycja są zupełnie różne, łączy je niesamowita więź. Nie zawsze się ze sobą zgadzają, ale starają się wzajemnie zrozumieć i wesprzeć. Razem cieszą się ze swoich sukcesów i rozwiązują problemy, jakie napotykają na swojej drodze. Kiedy wydaje się, że nic już ich nie zaskoczy, życie przygotowuje dla nich kolejne niespodzianki.

Jedną z nich będzie pojawienie się przystojniaka Artura (Paweł Małaszyński) – nowego sąsiada jednej z głównych bohaterek. Mężczyzna to wolny duch, ulubieniec kobiet i dusza towarzystwa. Podróżnik – kocha gotowanie i egzotyczne smaki, dlatego prowadzi vloga kulinarnego. Niestety przyjacielskie gesty nowego sąsiada będą odbierane jako irytujące… Czy z czasem to się zmieni? Czy uda mu się podbić serce… no właśnie – czyje?

Los w ostatnim czasie nie oszczędzał Zuzy (Anita Sokołowska). Jej chińska restauracja zbankrutowała, a oszczędności przepadły w chybionej inwestycji na giełdzie. Janek (Marek Bukowski) zabrał dzieci do Gdańska. Los się jednak uśmiecha i Zuza otrzymuje pracę w zagranicznym oddziale banku w Wiedniu. Asystentem Zuzy zostaje oczywiście niezastąpiony Dagmar (Marcin Korcz).

W życiu Ingi (Małgorzata Socha) rozegrała się prawdziwa rewolucja. Podczas jednego wieczoru dowiedziała się, że jest w ciąży, a Maks (Mateusz Janicki) poprosił ją o rękę. Przygotowaniami do ślubu zawiaduje energiczna Dorotka (Agnieszka Sienkiewicz), która również nie może narzekać na brak podpory w postaci męskiego ramienia. Każdego dnia Sławek (Kacper Kuszewski) udowadnia, że jest mężczyzną idealnym.

W domu Anki (Magdalena Stużyńska-Brauer) dochodzi do poważnej awarii a remont z nią związany potrwa minimum 3 miesiące. Anka i Paweł (Bartek Kasprzykowski) postanawiają na ten czas przeprowadzić się do domku na wsi. Kobieta jest zachwycona sielskim życiem i angażuje się w sprawy lokalnej społeczności.

Patrycja (Joanna Liszowska) nie ustaje w próbach przekonania urzędników, że potrafi zająć się Klarą (Maja Śliwińska). Niestety żaden z lekarzy nie chce ręczyć za jej zdrowie. Nie mogąc się z tym pogodzić, decyduje się na desperacki ruch, który może ściągnąć na nią jeszcze większe kłopoty.

„Przyjaciółki” już od września w Polsacie.