„Demaskator. Poza prawem” nowym serialem Polsatu

Jesienią na antenie Polsatu zadebiutuje serial paradokumentalny „Demaskator. Poza prawem”.

– Produkcja uświadomi i nauczy widzów, jak uchronić się przed oszustami, z którymi stykamy się każdego dnia. Pokaże, w jaki sposób wykorzystują łatwowierność i naiwność swoich ofiar. Ujawni wszystkie podstępy złodziei i naciągaczy – informuje stacja.

Nowy serial to prawdziwe życie i prawdziwe ludzkie historie ujawniające i demaskujące oszustów, intrygantów, a bardzo często zorganizowane grupy przestępcze żerujące na ludzkiej naiwności. Ofiary zwracają się po pomoc do Adama Szweda. Prowadzący otrzymuje od pokrzywdzonych zgłoszenia telefoniczne, a także za pomocą strony internetowej, wpisów w mediach społecznościowych lub komunikatora video, a następnie prezentuje sprawę i kulisy oszustwa widzom.

Adam Szwed wraz z ekipą filmową jedzie do poszkodowanych, żeby zebrać wszystkie przydatne w sprawie informacje, a następnie (często z pokrzywdzonymi, jeśli wymaga tego sprawa) wszelkimi sposobami stara się rozwiązać problem, pokonać mechanizm działania oszustów i zdemaskować ich działalność.

W rolę Adama Szweda wciela się Michał Karmowski – multimedalista i członek kadry narodowej w kulturystyce. Od niedawna youtuber, który kilka lat temu sam zdemaskował manipulatora i hejtera internetowego, doprowadził do jego ukarania, a całą sprawę nagłośnił ku przestrodze innych. Od tej pory wiele osób poprosiło go o pomoc w podobnych sprawach. W serialu, jako Adam Szwed, będzie służył swoim doświadczeniem, uświadamiał i uczył, jak ustrzec się przed działalnością oszustów i wichrzycieli.

Nowy serial „Demaskator. Poza prawem” zadebiutuje jesienią na antenie Polsatu i będzie liczył 12 odcinków. Producentem wykonawczym cyklu jest Tako Media.

Jesienią w Polsacie będzie też można śledzić dalsze losy bohaterów serialu „Gliniarze”.