Superstacja rozstała się z Grzegorzem Adamczykiem. Trwają prace nad nową ramówką

Grzegorz Adamczyk nie jest już zastępcą dyrektora programowego i szefem newsroomu Superstacji - dowiedziały się portale tvpolsat.info i omediach.info

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat, potwierdził nam, że Telewizja Polsat rozstała się z Grzegorzem Adamczykiem. Stacja nie podaje powodów zakończenia współpracy.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polsatu nie jest zadowolony z wyników oglądalności Superstacji, które regularnie spadają. W trakcie przygotowywania jest już nowa ramówka kanału, która może zacząć obowiązywać w sierpniu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do Superstacji może powrócić Wojciech Jagielski. Są już nagrywane pilotowe odcinki jego talk-show. W cenniku Superstacji, udostępnionym przez Polsat Media, znalazły się dwa nowe programy. Są to „Ze świata” i „Tok Szoł”. Wkrótce na antenie Superstacji zadebiutuje też program „Kryminalna Polska. Krzysztof Rutkowski”. Z oferty mają natomiast zniknąć „SuperGwiazdy” i „SuperNews. Fakty i fejki”.

Pod koniec lipca zeszłego roku dyrektorem programowym Superstacji został Grzegorz Jankowski, a jego zastępcą i szefem newsroomu – Grzegorz Adamczyk. Nowa odsłona kanału ruszyła 30 września 2019 roku. Od tego czasu pożegnano się z większością dotychczasowego zespołu stacji, a nowymi twarzami Superstacji zostali m.in. Korol, Koziejowska, Grabowska i Jończyk.

Grzegorz Adamczyk przez wiele lat był związany z Telewizją Polsat, gdzie tworzył m.in. dział publicystyki w TV Biznes. Ostatnio pełnił funkcję producenta („Dorota Gawryluk zaprasza”) i wydawcy („Dobry wieczór Polsko”) w Polsat News. Razem z  Grzegorzem Jankowskim był gospodarzem audycji „Świat 24″ w Polskim Radiu 24 od czerwca 2018 do marca 2020. Od stycznia do lipca 2016 pełnił funkcję dyrektora TVP INFO, natomiast w 2007 współtworzył kanał informacyjny Telewizji Polskiej.