Taki był program „Polska Wybiera”. Relacja z wieczoru wyborczego po II turze

W Polsat News zakończył się wieczór wyborczy „Polska Wybiera”, który był poświęcony drugiej turze wyborów prezydenckich. Program relacjonowaliśmy na Twitterze oraz Instagram Stories. Na portalu prezentujemy podsumowanie wieczoru.

W Polsat News program „Polska wybiera” wystartował po godz. 19:40, tuż po „Gościu Wydarzeń”. Widzów powitali Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

Reporterzy Polsat News byli obecni w sztabach obu kandydatów oraz przed lokalami wyborczymi. Z kolei głosowanie za granicą relacjonowali korespondenci stacji.

Bartosz Kwiatek obserwował przebieg wyborów sprzed jednego z lokali, a Wojciech Dąbrowski był obecny w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wpisy z mediów społecznościowych, przegląd polsatnews.pl i zagranicznych portali oraz informacje o pracy Prezydenta RP prezentował Piotr Witwicki. Dziennikarz teleportował się też do głównego studia stacji.

Artur Molęda rozmawiał z przedstawicielem firmy Ipsos o szczegółach badania exit poll.

Na antenie Polsatu od około 20:50 do 22:00 można było oglądać łączenie z wieczorem wyborczym.

O 21:00 przedstawiono pierwsze, sondażowe wyniki.

Następnie Bogdan Rymanowski pojechał do studia publicystyki, które znajduje się przy ul. Łubinowej w Warszawie. Jego gośćmi byli politycy i eksperci. Pod koniec programu w studiu pojawili się publicyści.

Dane sondażowe przedstawiał Michał Stela. Do prezentacji zostały wykorzystane narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR, a także Virtual Window.

Dorota Gawryluk zaprosiła do studia: byłego premiera Leszka Millera, posła Bartłomieja Sienkiewicza, prezesa Porozumienia Jarosława Gowina i byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Po 02:15 rozpoczęła się noc wyborcza, którą prowadził Przemysław Białkowski.