Wieczór wyborczy w Polsat News: Newscopter, trzy studia, pięciu prowadzących

12 lipca Polsat News i Polsat pokażą wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020”. Program będzie poświęcony drugiej turze wyborów prezydenckich.

Gospodarzami wieczoru będą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Oni również będą rozmawiać z zaproszonymi do studia gośćmi: politykami, ekspertami i publicystami.

Relacje ze sztabu ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy będą przeprowadzać Mira Skórka i Marcin Fijołek. W sztabie Rafała Trzaskowskiego będą obecni Dariusz Ociepa i Grzegorz Kępka.

Tym razem ponownie w powietrze wzbije się Newscopter Polsat News z Bartoszem Kwiatkiem na pokładzie, aby pokazać widzom z lotu ptaka m.in. bieżącą sytuację przed lokalami wyborczymi.

W studiu Polsat News Michał Stela zaprezentuje szereg interesujących danych związanych z wynikami wyborów prezydenckich, m.in. jakiego wyboru dokonali głosujący w poprzedniej turze na pozostałych kandydatów? Czy po kolejnych dwóch tygodniach kampanii do urn poszło więcej osób?

Z wirtualnego Pałacu Prezydenckiego Piotr Witwicki, koordynator polsatnews.pl, będzie na bieżąco prezentował najciekawsze opinie internautów, których na pewno nie zabraknie tego wieczoru. To wszystko będzie możliwe dzięki zastosowaniu technologii Augemented Reality (rzeczywistość rozszerzona).

W trakcie wieczoru wyborczego widzowie dowiedzą się więcej o tym, jak powstają wyniki sondażowe, o czym z przedstawicielem firmy IPSOS porozmawia Artur Molęda.

Program „Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020” będzie realizowany z trzech studiów Telewizji Polsat: studia głównego „Wydarzeń” i Polsat News, publicystycznego oraz wirtualnego.

Początek o 19:50 w Polsat News i o 20:50 w Telewizji Polsat. Emisja w kanale informacyjnym potrwa do 02:00, a na głównej antenie do 22:00.

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Wybory Prezydenckie 2020”, emitowany w niedzielę, 28 czerwca, był najchętniej oglądanym wieczorem wyborczym w historii Polsat News. Ogłoszenie pierwszych sondażowych wyników I tury zobaczyło łącznie w Polsacie i Polsat News ponad 1,7 mln widzów.