Premierowe lato w Polsat Games. Nowe sezony programów

Latem na widzów Polsat Games czekają nie tylko transmisje najważniejszych wydarzeń e-sportowych, ale także nowe odcinki flagowych programów publicystyczno-rozrywkowych stacji.

W nowym sezonie „Faux Paux”, duetu Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński, zostanie wydłużony z 45 do 90 minut. W ten sposób autorzy zyskają więcej przestrzeni do rozmów ze swoimi gośćmi, takimi jak twórcy gier czy przedstawiciele największych studiów wydawniczych. Premiera każdego odcinka odbywa się w poniedziałki o 22:00 w telewizji oraz na platformie internetowej IPLA. W czwartki program jest retransmitowany także na YouTube.

W lipcu na antenę Polsat Games powróci także Remigiusz „Rock” Maciaszek. Weteran polskiego dziennikarstwa poświęconego grom i osobowość YouTube’a, każdy odcinek swojego programu poświęca innemu tytułowi, szczegółowo omawiając jego historię, fabułę oraz mechanikę gry. W nowym sezonie „Rock w Grach” opowie między innymi o takich hitach, jak Call of Duty Warzone czy Final Fantasy 7 Remake.

Przewodnikiem po gąszczu tytułów ze świata gier jest także program „Nowa Gra +”. Jego autorzy recenzują nowości oraz publikują relacje z zamkniętych pokazów i premier. Najbliższe odcinki poświęcone będą między innymi takim hitom, jak Cyberpunk 2077, Valorant czy Half-Life Alyx.

Na premierę czeka również kolejny sezon „Level 7”, programu obecnego w Polsacie Games od samego początku istnienia tej stacji. Dawid Letachowicz jak zwykle przygotował jedyne w swoim rodzaju zestawienia i rankingi. Tytuły odcinków, takie jak „7 gier, które paliły nam pecety na premierę”, „7 najważniejszych developerów gier w latach 2020 – 2030” czy „7 esportowych gier, które pokochali Polacy” mówią same za siebie.

Polsat Games to także naturalny wybór dla nieco młodszych fanów gier. Dla nich przygotowano programy „Giereczkowo by day” oraz „Po Lekcjach”.

Widzowie zobaczą też decydujące rozstrzygnięcia w rozgrywkach Ekstraklasa Games, które wracają po pandemii koronawirusa. Zaostrza się także rywalizacja w nowym sezonie Alior Bank Ultraligi – flagowym projekcie Polsat Games, mającym status oficjalnych Mistrzostw Polski w League of Leagends. Trwa też batalia w League of Legends European Championship. Widzowie Polsat Games mogą oglądać zmagania elity, w której w tym roku udział bierze aż pięciu Polaków. Także wielbiciele rozbudowanych gier akcji nie mogą narzekać na brak emocji. Tych dostarcza Polish Masters w Rainbow Six Siege, gdzie osiem drużyn rywalizuje o cztery miejsca w fazie play-off i tytuł Mistrza Polski.