Taki był prezydencki wieczór wyborczy „Polska wybiera” w Polsat News

W Polsat News zakończył się wieczór wyborczy „Polska wybiera”, który był poświęcony pierwszej turze wyborów prezydenckich. Program relacjonowaliśmy na bieżąco na Twitterze. Na portalu prezentujemy podsumowanie wieczoru.

W Polsat News program „Polska wybiera” wystartował po godz. 19:50, tuż po „Państwie w państwie”. Widzów powitali Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

Reporterzy Polsat News byli obecni w sztabach wszystkich jedenastu kandydatów.

Wpisy z mediów społecznościowych na bieżąco prezentował Piotr Witwicki, koordynator portalu polsatnews.pl.

Bartosz Kurek przedstawiał informacje o pracy Prezydenta RP.

Piotr Jędrzejek rozmawiał z przedstawicielem firmy Ipsos o szczegółach badania exit poll.

Na antenie Polsatu od około 20:50 do 22:00 można było oglądać łączenie z wieczorem wyborczym.

O 21:00 przedstawiono pierwsze, sondażowe wyniki.

Następnie Bogdan Rymanowski pojechał do studia publicystyki, które znajduje się przy ul. Łubinowej w Warszawie. Jego gośćmi byli politycy, później – byli politycy i eksperci. Pod koniec programu w studiu pojawili się publicyści.

Dane sondażowe przedstawiał Michał Stela w towarzystwie Doroty Gawryluk. Do prezentacji zostały wykorzystane narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR, a także Virtual Window. Pokazywano też prezydenckie środki transportu.

Dorota Gawryluk zaprosiła do studia byłego premiera Leszka Millera, byłego przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę i byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Po pierwszej w nocy Dorota Gawryluk i Michał Stela pożegnali się z widzami.