Polsat skraca „The Four. Bitwa o sławę”. „Nie możemy wrócić do studia na dawnych zasadach”

Polsat podjął decyzję o skróceniu sezonu „The Four. Bitwa o sławę”.

– Z ogromną przykrością informujemy, że ze względu na pandemię COVID-19 zmuszeni byliśmy przerwać nagrania do kolejnych odcinków „The Four. Bitwa o sławę”. Harmonogram produkcji zakładał nagrania programu w terminie luty – kwiecień. Nagraliśmy połowę serii, czyli cztery z ośmiu planowanych odcinków i wybuchła pandemia. Obecnie nie możemy wrócić do studia na dawnych zasadach, a w tym programie zgodnie z formatem niezbędna jest blisko 500-osobowa publiczność, która za pomocą telefonów z aplikacją decyduje o losach uczestników programu, wyłonionych przez jury. Bez jej czynnego udziału, nie można dokończyć nagrań show – tłumaczy Telewizja Polsat.

W trosce o bezpieczeństwo gwiazd, uczestników, osób pracujących przy tworzeniu show oraz zgromadzonej w studiu licznej publiczności, podjęto decyzję o zakończeniu pierwszego sezonu programu na tym etapie.

– Wyemitujemy nagrany materiał (4 odcinki), zaś w odcinku specjalnym, w zmienionej formule, bez publiczności – stosując się do wszystkich wymogów sanitarnych – wyłonimy zwycięzcę programu. Pracujemy kreatywnie wspólnie z licencjodawcami nad nową formułą finałowego odcinka. Będziemy informować fanów programu o jego emisji na naszych social mediach i stronie polsat.pl – wyjaśnia stacja.

Show emitowano w soboty o 20:05. Po pokazaniu dwóch odcinków program został zawieszony.

W nowym show trzyosobowe jury ocenia uczestników o zadatkach na wielkie gwiazdy. W jury zasiadają: Natalia Nykiel, Igor Herbut i Kuba Badach. Program prowadzi Natalia Szroeder. Producentem widowiska jest firma Rochstar.