Wieczór wyborczy także na głównej antenie Polsatu

Polsat News i otwarta antena Polsatu pokażą w niedzielę wieczór wyborczy „Polska wybiera”.

Program będzie poświęcony pierwszej turze wyborów prezydenckich. W Polsat News „Polska wybiera” wystartuje o godz. 19:50. Na antenie Polsatu od 20:50 będzie można oglądać łączenie z wieczorem wyborczym, w trakcie którego zostaną ogłoszone sondażowe wyniki i pokazane reakcje w sztabach kandydatów.

Polsat i Polsat News przedstawią wyniki sondażu exit poll, który wykona firma Ipsos. Widzowie dowiedzą się, czy będzie druga tura wyborów, czy może zwycięzcę poznamy już w pierwszej.

W programie nie zabraknie komentarzy polityków oraz ekspertów i pogłębionych analiz wyników.

„Polska wybiera” poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, czyli główni gospodarze „Wydarzeń”.

Internet i media społecznościowe na pewno będą wrzały w niedzielę od informacji i opinii. Najciekawsze z nich będzie wyszukiwać redakcja portalu polsatnews.pl. A prezentować i analizować je będzie przez cały wieczór wyborczy Piotr Witwicki, koordynator redakcji portalu.

Michał Stela przedstawi dane o tym, jak głosowali obywatele Polski w podziale na różne grupy – ze względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania, gdzie najchętniej oddawano głosy na poszczególnych kandydatów, kto był najpopularniejszy w wybranych grupach wiekowych, czy jak głosowały największe miasta w Polsce a jak tzw. „małe ojczyzny”. A wszystko to przy użyciu najnowocześniejszej techniki telewizyjnej i Augmented Reality (rzeczywistości rozszerzonej).

Również dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w studio, Bartosz Kurek zabierze w programie „Polska Wybiera” widzów Polsat News przed wirtualny Pałac Prezydencki, by przedstawić arkana pracy najważniejszej osoby w państwie.