fot.: Pixabay

Dziennikarze Polsat News z testami na obecność COVID-19. „Zależy nam na bezpieczeństwie”

Dziennikarze Polsat News wracają stopniowo do normalnego trybu pracy. Od pierwszych dni czerwca do studia Polsat News ponownie zapraszani są goście. W celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa gościom, podjęto decyzję o umożliwieniu dziennikarzom przeprowadzenia profilaktycznych testów na obecność koronawirusa.

– Zależy nam na bezpieczeństwie i jak największym komforcie pracy zarówno naszych dziennikarzy, jak i ich gości i rozmówców. Chcemy mieć pewność, że wszyscy czują się bezpiecznie – mówi Adam Nowe, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

W Telewizji Polsat wciąż obowiązują podwyższone standardy bezpieczeństwa. Część pracowników pozostaje na pracy zdalnej, kontynuowane są ograniczenia dotyczące poruszania się pracowników w budynku, odbywania spotkań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, nakazy związane ze stosowaniem maseczek w częściach wspólnych oraz korzystania ze środków dezynfekcyjnych dostępnych w każdej części budynku Telewizji Polsat.

W kwietniu w siedzibie Telewizji Polsat, włączając w to studia telewizyjne, zostały zainstalowane dodatkowe nowe urządzenia oczyszczające powietrze. Rozwiązanie jakie zostało wybrane i zainstalowane ma zastosowanie zarówno w budynkach komercyjnych, jak również w szpitalach.

Wcześniej, w związku z epidemią koronawirusa, Telewizja Polsat wprowadziła między innymi pracę zdalną, jak również pracę rotacyjną zespołów, które musiały być na miejscu lub w terenie. Ponadto zostały przygotowane zapasowe centra emisyjne oraz studia, w tym dla redakcji Polsat News. Zostały dokonane zakupy dodatkowego sprzętu komputerowego dla pracowników w celu umożliwienia im pracy zdalnej, jak również opracowane i wdrożone rozwiązania do pracy w wirtualnym środowisku w tym np. w obszarze postprodukcji.