Bogusław Chrabota z debiutem w programie „Prezydenci i premierzy” w Polsat News

Bogusław Chrabota zadebiutował 7 czerwca jako gospodarz programu „Prezydenci i premierzy” w Polsat News.

– Trochę inny prowadzący, chwilowo pewnie, ale ta sama formuła – powiedział Bogusław Chrabota, rozpoczynając wydanie.

Do programu zapraszani są politycy, którzy pełnili najważniejsze funkcje w kraju. W studiu goszczą m.in. były prezydent Bronisław Komorowski, a także byli premierzy Leszek Miller oraz Waldemar Pawlak. Program „Prezydenci i premierzy” powrócił na antenę po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Cykl jest nadawany od 5 marca 2016 roku. Głównym prowadzącym „Prezydentów i premierów” jest Jarosław Gugała. Okazjonalnie gospodarzami magazynu byli: Joanna Racewicz, Małgorzata Świtała, Dariusz Ociepa i Grzegorz Kępka. W przeszłości stałą prowadzącą była Dorota Gawryluk.

Jarosław Gugała i Dorota Gawryluk byli też gospodarzami podobnego programu pt. „Premierzy”, który Polsat News emitował od kwietnia 2013 do wakacji 2015 roku.

Bogusława Chrabota jest redaktorem naczelnym dziennika „Rzeczpospolita”. W Polsat News prowadzi „Przegląd Rzeczpospolitej”. Program został zawieszony ze względu na epidemię koronawirusa. Był również gospodarzem magazynów: „Państwo to my”, „Wydarzenia, opinie, komentarze”, „To był dzień” i „Dzień Wydarzeń”.

Bogusław Chrabota jest absolwentem i doktorantem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku współtworzył Telewizję Polsat. Pełnił w niej funkcje: dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki oraz oprawy.