Przejęzyczenie, które stało się internetowym hitem. O fenomenie „majteczek”

Telewizja na żywo bywa nieprzewidywalna. Na tym jednak polega jej wyjątkowość. Antenowa wpadka prowadzącego „Nowy dzień z Polsat News” stała się internetowym hitem, oglądanym przez miliony widzów.

Poranek nie taki jak co dzień

28 maja, godz 05:59. O tej porze każdego dnia w Telewizji Polsat i Polsat News rozpoczyna się poranne pasmo informacyjne. Mariusz Abramowicz, zapowiadając tematy, które zostaną poruszone w programie, przejęzyczył się.

– Od 6 czerwca bez majt… maseczek. To poluzowałem gospodarkę na dzień dobry. Jak tu teraz skończyć… – powiedział Mariusz Abramowicz.

– Tak nas ugotowałeś, że nie wiadomo, co powiedzieć – dodała rozbawiona Ewa Gajewska, która tego dnia była współprowadzącą „Nowy dzień z Polsat News”.

Hit Internetu

Z pozoru była to zwykła antenowa wpadka. To zabawne wideo, tak jak to zazwyczaj robimy, umieściliśmy w naszych mediach społecznościowych. Internauci szybko zaczęli udostępniać nagranie na swoich profilach i komentować wpadkę. Większość użytkowników była zachwycona opanowaniem prowadzącego i tym, jak z humorem wybrnął z opresji.

Marzena
Wyszło wszystko Oki
Nooo zabawnie 😂
Pozdrawiam serdecznie całą ekipę Polsat News jesteście The Best

Łukasz
O czym ten prowadzący myśli – ale tak na poważnie super wyszło. Kanał informacyjny z lekką nutą humoru.

Malwina
😂😂 dobrze, że za marzenia nie ma kary 😉😉 wyszło elegancko z humorem 🙂 I podziwiam bo ja już pewnie bym słowa nie powiedziała 😁😁😁
Kamila
Oglądam kolejny raz i dalej śmieszy wyszło mega pozytywnie 😂😂
Monika
Hehe i poszło po całej Polsce. Tak jest trzeba mieć dystans do siebie nawet jeśli wyszło niechcący… 😄
Marlena 
Ważne że można wybrnąć z sytuacji i to z humorem 🤣🤣🤣 poprawa humoru na cały dzień 🤣🤣

Film dotarł do 3 mln internautów. Na samym Facebooku ma już 2 mln wyświetleń oraz prawie 100 tys. reakcji, komentarzy i udostępnień. Wideo zaczęło być szybko kopiowane przez inne profile i użytkowników. Realna liczba wyświetleń jest więc o wiele wyższa.

Ciąg dalszy nastąpił

O przejęzyczeniu Mariusza Abramowicza wspomniano nawet w głównym wydaniu „Wydarzeń” 29 maja. Antenowa wpadka zainspirowała natomiast Marka Posobkiewicza, Głównego Inspektora Sanitarnego MSWiA, do stworzenia specjalnej wersji piosenki „Majteczki w kropeczki”. Pokazano ją w niedzielnym wydaniu „Nowego dnia” w formie urodzinowej niespodzianki dla Mariusza Abramowicza.

Internetowy fenomen filmiku może przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie „Nowym dniem”, który można oglądać codziennie od 05:59 w Telewizji Polsat i Polsat News. Wszystkich nowych widzów zapewniamy, że prowadzący zawsze dbają o dobry humor telewidzów. Warto zatem zaczynać każdy dzień z Polsatem, a po więcej ciekawych materiałów z anteny zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych.