Alior Bank sponsorem tytularnym Ultraligi. Transmisje w Polsat Games

Alior Bank został sponsorem tytularnym Ultraligi. 4. sezon Mistrzostw Polski w League of Legends wystartuje 9 czerwca.

Nadchodzący sezon Ultraligi będzie piątą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą gry League of Legends. Już w drugi wtorek czerwca osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł Mistrza Polski w League of Legends, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę, równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

– Ultraliga jest czwartą pod względem oglądalności ligą regionalną League of Legends. W Europie ustępuje miejsca tylko rozgrywkom niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Na rosnącą oglądalność wpływa nie tylko jakość produkcji, ale przede wszystkim wysoki poziom rozgrywek, o którym świadczą dobre pozycje obu polskich finalistów w zakończonym właśnie European Masters. Poziom polskich drużyn został uznany na arenie międzynarodowej, co zaowocowało dodatkowymi przywilejami. Ultraliga wejdzie w skład 4 lig regionalnych, które otrzymają 3 miejsca na EU Masters, z czego 2 prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji prestiżowego europejskiego turnieju zobaczymy aż trzy polskie formacje – informuje stacja.

Format rozgrywek nie ulegnie zmianie, ponownie zobaczymy znany z poprzedniej edycji system ligowy. Nowością będzie natomiast zmiana systemu promocyjnego. Otwarte i zamknięte kwalifikacje zastąpi 2. Dywizja Ultraligi – rozgrywki ligowe w systemie każdy z każdym poszerzonym o mecze rewanżowe. Zwieńczeniem zmagań będzie faza play-off, w której cztery najlepsze drużyny ligi powalczą o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid “Azonh” Letachowicz oraz eksperci i komentatorzy: Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz.

Alior Bank na początku maja 2020 roku wprowadził do swojej oferty kartę z wizerunkiem Ashe, jednej z najbardziej popularnych bohaterek League of Legends. Dzięki niej gracze zyskują dostęp do wyjątkowej oferty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pozwala on między innymi zbierać punkty na voucher, który umożliwia zasilenie konta League of Legends walutą premium w postaci Riot Points.

– Zdecydowaliśmy się wesprzeć miłośników e-sportu, ponieważ zgodnie ze strategią „Więcej niż bank” chcemy być blisko naszych klientów i ich zainteresowań. To właśnie kierowało Alior Bankiem, gdy wprowadzał wyjątkową ofertę skierowaną do fanów League of Legends. Jako sponsor tytularny Ultraligi możemy wspólnie z całym środowiskiem przeżywać e-sportowe emocje w czasie rozgrywek – mówi Michał Wójcik, Dyrektor Marketingu Alior Banku.

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 430 godzin polskiego League of Legends na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.