Polsat wydłuża „Wydarzenia” o 18:50

Pasmo o 18:50, w którym nadawane są główne „Wydarzenia”, zostanie wydłużone. Będzie to 60 minut najważniejszych informacji z kraju i ze świata oraz rozmowy z najważniejszymi bohaterami danego dnia w programie „Gość Wydarzeń”. Zmiana ta nastąpi od poniedziałku, 1 czerwca na antenie głównej Polsatu oraz w Polsat News (od poniedziałku do soboty).

Jak tłumaczy Telewizja Polsat, rola mediów w czasie epidemii okazała się kluczowa, a Polsat News jest stacją, która odnotowała największe wzrosty wśród stacji informacyjnych w minionych miesiącach.

– Widzowie potrzebują obiektywnych, sprawdzonych i rzetelnych informacji, podawanych w sposób wiarygodny i wzbudzający zaufanie. Stąd nasza decyzja, aby na antenie głównej wydłużyć do 60 minut pasmo nadawane o 18.50. Dłuższe główne „Wydarzenia”, a także rozmowy z najważniejszymi postaciami dnia będą teraz dostępne zarówno na antenie głównej Polsatu, jak i w Polsacie News, oglądane w sumie przez miliony widzów – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Programy informacyjne Polsatu nadawane są zarówno w Telewizji Polsat, jak i Polsat News. Od marca w Polsacie emitowane jest nowe wydanie o 12:50, a program o 15:50 w kwietniu został wydłużony do 40 minut. Ponadto o 21:50, już wyłącznie w Polsat News, można oglądać podsumowanie dnia w „Wydarzeniach wieczornych”.