fot.: Polsat

Polsat: „Wydarzenia” i „Pierwsza miłość” z najwyższymi udziałami w rynku

Z danych Nielsen Audience Measurement udostępnionych przez Cyfrowy Polsat w raporcie za I kwartał 2020 roku wynika, że najwyższe udziały w grupie komercyjnej 16-49 na głównej antenie Polsatu osiągają „Wydarzenia” o 18:50 i „Pierwsza miłość”.

Wyniki wybranych propozycji programowych Polsatu w I kwartale 2020 roku

Program / serial Udział w rynku w grupie 16-49
„Wydarzenia” o 18:50 18,4%
„Pierwsza miłość” 15,3%
„Nowy dzień” 14,4%
„Twoja twarz brzmi znajomo” 13,5%
„MegaHit” 12,4%
„Przyjaciółki” 11,9%
„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” 10,5%
„Nasz nowy dom” 10,2%
„Świat według Kiepskich” 10,1%
„Tylko jeden” 7,0%
„The Four. Bitwa o sławę” 6,9%

Wyniki „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „The Four. Bitwa o sławę” dotyczą wydań wyemitowanych w marcu. Przypomnijmy, że po dwóch odcinkach te widowiska zostały zawieszone ze względu na epidemię koronawirusa.

Jak czytamy w raporcie Cyfrowego Polsatu:

„Nadzwyczajna sytuacja związana z epidemią wymusza decyzje, które będą miały wpływ na ofertę programową kanałów Telewizji Polsat w najbliższej przyszłości. Oprócz zawieszenia formatów („Twoja twarz brzmi znajomo”, „Taniec z Gwiazdami”, „The Four. Bitwa o sławę”) wstrzymano tymczasowo produkcję nowych odcinków serialu „Pierwsza miłość”.

Z tego samego powodu nie zostanie zorganizowany Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, planowany wcześniej w terminie od 22 do 24 maja 2020 roku, oraz szereg wydarzeń eventowych i plenerowych zaplanowanych w okresie od maja do sierpnia 2020 roku. Z powodu obowiązujących ograniczeń i w związku z tym braku możliwości kontynuacji planowych produkcji przeznaczonych do emisji w kolejnych ramówkach, konkurencyjne stacje telewizyjne również zmuszone są do korekt programowych i wykorzystywania materiałów powtórkowych.”