fot.: Pixabay

Nexera udostępni swoją sieć światłowodową Grupie Polsat

Hurtowy operator telekomunikacyjny Nexera zawarł umowę BSA (Bitstream Access) z firmą Netia. Firmy określiły warunki współpracy i korzystania z infrastruktury światłowodowej Nexery przez Netię i pozostałe podmioty należące do Grupy Polsat, w tym Polkomtel.

– Cieszymy się, że do grona operatorów korzystających z sieci Nexery dołączy Netia, jedna z największych firm telekomunikacyjnych na polskim rynku. Realizujemy ważne przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans w dostępie do usług cyfrowych. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), budujemy światłowodową sieć dostępową w czterech Regionach kraju, na obszarach, których mieszkańcy nie mieli wcześniej dostępu do stabilnego i szybkiego Internetu – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

– Netia ma największe w Polsce, bo już kilkunastoletnie, doświadczenie w świadczeniu usług dostępu do internetu na bazie dostępu hurtowego na dużą skalę. Nasze kompetencje w tym zakresie czynią Netię naturalnym centrum kompetencyjnym w zakresie technologii przewodowego dostępu do internetu dla całej Grupy Polsat – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netii.

– Model biznesowy i otwarta postawa zarządu Nexery sprawiały, że to właśnie z tą firmą zawieramy jedną z pierwszych umów o korzystanie z sieci wybudowanej w ramach POPC. Jesteśmy otwarci na współpracę z kolejnymi podmiotami. Będziemy dążyć do tego, aby jak największa część z kilkunastu milionów klientów Grupy Polsat mogła korzystać z najwyższej jakości, światłowodowego dostępu do internetu – dodał Andrzej Abramczuk.

Ze światłowodowej sieci Nexery korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Firma współpracuje z liderami rynku telekomunikacyjnego, jak również z mniejszymi, lokalnymi podmiotami.

Netia od 2017 roku należy do Grupy Polsat.