„Galileo z domu” codziennie w Czwórce

Czwórka rozpoczęła emisję nowego cyklu pt. „Galileo z domu”. Znajdują się w nim praktyczne wskazówki, ciekawostki, testy i reporterskie relacje ukazujące, jak zwykli ludzie, firmy czy instytucje radzą sobie w warunkach pandemii.

W poszczególnych odcinkach „Galileo z domu” Paweł Orleański prezentuje krótkie materiały filmowe związane z pandemią COVID-19, ukazujące różne aspekty życia w czasie epidemii, a jednocześnie w ciekawy i przystępny sposób przybliżające kwestie medyczne i zasady bezpieczeństwa dotyczące nowego wirusa.

Można się z nich dowiedzieć, jak działa szybki test na koronawirusa i jakie pomysły na działalność w nowej rzeczywistości wdrażają restauracje, zobaczyć – okiem reportera, który zatrudnił się w chłodniczym centrum logistycznym – jak pracują ekipy firmy odpowiadającej za to, by w sklepach nie zabrakło świeżych towarów, a także poznać bohaterów czasów pandemii: studentów pomagających na plantacjach, krawcową, która postanowiła szyć maseczki, taksówkarza wożącego personel medyczny do pracy, firmę bezpłatnie rozdającą mydło czy nastoletniego twórcę stron internetowych z ofertami pomocy.

Odcinki „Galileo z domu” o długości do 15 minut emitowane są na antenie Czwórki kilka razy dziennie o różnych porach, niezależnie od regularnego cyklu „Galileo”, którego premiery można oglądać w stałym paśmie o godz. 19:00 w soboty i niedziele.

Polska edycja „Galileo” obecna jest na antenie Czwórki od 2007 roku. Do tej pory wyemitowanych zostało już ponad 800 odcinków programu, którego gospodarzem jest Paweł Orleański.