Grupa Polsat z kampanią „Pomagajmy sobie nawzajem”

Plus, Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat ruszają z nową kampanią prospołeczną zachęcającą do pomocy seniorom. Jej celem jest zwrócenie uwagi na osoby starsze, których życie w czasie trwającej epidemii jest wyjątkowo trudne, skomplikowane i pełne przeszkód.

– Konieczność odnalezienia się w cyfrowej rzeczywistości, robienie zakupów czy płacenie rachunków podczas trwającej epidemii to dla wielu starszych osób wyzwanie. Spoty promujące kampanię pokazują, jak w prosty sposób każdy z nas może pomóc seniorom w załatwianiu codziennych spraw. Pomocna dłoń – główny przekaz kampanii, nie tylko zwiększa bezpieczeństwo osób starszych, ale buduje także solidarność i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka, szczególnie ważne w obliczu zagrożenia, jakie niesie za sobą światowa epidemia – informuje Grupa Polsat.

Kampanię będą promowały dwa spoty telewizyjne, pierwszy z nich jest w emisji od niedzieli, 26 kwietnia.

– Przebieg epidemii zależy w dużym stopniu od nas samych, od tego, jaką postawę przyjmiemy. Dotyczy to nie tylko ograniczenia zachorowań, ale także ułatwienia przejścia przez ten trudny czas osobom, dla których jest to szczególne wyzwanie. Do takiej grupy należą właśnie seniorzy, którym poświęciliśmy naszą kampanię. Wierzymy, że drobne gesty mogą przynieść wielkie rezultaty – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

  • Kreacja: Agencja Brain – Asiya Malinowska – Dyrektor Kreatywny, Jakub Kamiński – Dyrektor Kreatywny, Marcin Karłowski – Senior Copywriter
  • Produkcja: TFP
  • Postprodukcja: RIOdePost
  • Reżyser: Bartosz Prokopowicz
  • Zakup mediów: Polsat Media

Grupa Polsat wyemitowała również specjalny blok „Reklama na Ratunek”. Przekazała także ponad 2 tysiące tabletów dla najbardziej potrzebujących.