Polsat SuperHit Festiwal odwołany. „Obiecujemy, że powróci w 2021 roku”

Tegoroczny Polsat SuperHit Festiwal, zaplanowany na 22-24 maja, nie odbędzie się

– Decyzję tę podjęliśmy zarówno w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo kilkunastu tysięcy widzów, którzy oglądają Festiwal na widowni Opery Leśnej, jak i kilkuset naszych pracowników i współpracowników, którzy przygotowują i realizują imprezę – informuje Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Polsatu.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w 2021 roku.

– Obecna sytuacja uniemożliwia właściwe przygotowanie, a następnie realizację Festiwalu w sposób gwarantujący 100% bezpieczeństwo widzów i ekipy produkującej wydarzenie. Polsat SuperHit Festiwal to święto muzyki i miejsce, w którym corocznie w Operze Leśnej bawi się kilkanaście tysięcy osób. Kierując się odpowiedzialnością i rozsądkiem, podjęliśmy trudną zarówno dla nas, jak i artystów decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu. Obiecujemy jednak, że Polsat SuperHit Festiwal powróci do Opery Leśnej i do domów milionów telewidzów w przyszłym – i w co wierzymy lepszym – 2021 roku – czytamy w oświadczeniu.

Z powodu epidemii koronawirusa Polsat zawiesił też m.in. Dancing with the Stars „Taniec z Gwiazdami”, „The Four. Bitwa o sławę” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.