fot.: Pixabay

Fundacja Polsat przeznacza 2 mln zł na walkę z epidemią

Fundacja Polsat podjęła decyzję o kolejnym wsparciu walki z epidemią. Ze środków własnych fundacja przeznacza 2 mln zł na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia. Zostały już złożone zamówienia między innymi na kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 czy rękawiczki ochronne.

Pierwsze zamówienie jest już realizowane. Dzięki temu jeszcze w tym tygodniu sprzęt dotrze do lekarzy i pielęgniarek będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Fundacja bierze również udział w akcji Telewizji Polsat i biura reklamy Polsat Media. W czwartek, 2 kwietnia o 18:45 przed głównym wydaniem „Wydarzeń” zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy. Telewizja Polsat podjęła decyzję o przekazaniu czasu antenowego w postaci specjalnego bloku reklamowego, z którego przychód zostanie przeznaczony na rzecz walki z koronawirusem. Każdy bez wychodzenia z domu może wesprzeć najbardziej potrzebujące szpitale i instytucje.

Grupa Polsat przekazała też 2200 tabletów z dostępem do Internetu w ramach akcji #zostańwdomu. Jest to więcej niż początkowo deklarowano, ale udało się pozyskać dodatkowe 200 tabletów dla najbardziej potrzebujących.