fot.: Magdalena Tasarz

Rusza #TwojaTwarzChallenge i zbiórka pieniędzy na walkę z Covid-19

„Twoja twarz brzmi znajomo” dołącza do akcji #zostańwdomu. Teraz każdy internauta może stworzyć metamorfozę na wzór tych, które powstają w programie, bez wychodzenia z domu.

Swój udział w akcji zapowiedzieli też uczestnicy poprzednich edycji. Są to m.in.: Rafał Szatan, Kazik Mazur, Czadoman, Stefano Terrazzino, Gosia Andrzejewicz, Ewelina Lisowska, Marek Kaliszuk, Filip Lato, Staszek Karpiel-Bułecka, Kasia Ptasińska, Jeremi Sikorski, Marcel Sabat, a także Adam Fidusiewicz.

Internauci będą mogli również pomóc lekarzom i pracownikom szpitali w walce z Covid-19. Na Facebooku programu zostanie udostępniona specjalna zbiórka przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej dla lekarzy i pracowników szpitali. Zbiórkę organizuje Fundacja Polsat.

Jak wziąć udział?

W #TwojaTwarzChallenge może wziąć udział każdy. Wystarczy wejść na oficjalny profil programu „Twoja twarz brzmi znajomo”na Facebooku, pobrać jeden z dziesięciu udostępnionych podkładów muzycznych lub wybrać własny, ucharakteryzować się, przygotować choreografię, nagrać filmik i wysłać swoje wykonanie.

Zgłoszenia można wysyłać przez Messengera na Facebooku programu TTBZ. Poprzez dodawanie hasztagów #twojatwarzchallenge i #zostańwdomu można nominować swoich przyjaciół, znajomych gwiazdy, a także rodzinę i w ten sposób zachęcić innych do wzięcia udziału w challenge’u.

Kto oceni wykonania?

Każde z nich za pomocą lajków będą oceniać sami internauci. Następnie jury wybierze jedno, które zdobędzie tytuł Cyfrowej Twojej Twarzy. Nagrodą dla zwycięzcy będzie miejsce na widowni podczas jesiennych nagrań do programu oraz backstage pass (zwiedzanie kulis show) z przewodnikiem. Ambasadorem akcji i przewodniczącym jury został Adam Strycharczuk – zwycięzca 12. edycji oraz nowy juror w programie.

Producentem programu jest firma Endemol Shine Polska, która wspólnie z Telewizją Polsat jest organizatorem akcji #TwojaTwarzChallenge.