„Gość Wydarzeń” częściej w Polsat News. Nowy program „Koronawirus – raport dnia”

Polsat News wprowadza kolejne zmiany w ramówce. „Gość Wydarzeń” będzie emitowany także w soboty i niedziele. Z oferty znika „Sportowy obraz dnia”. W weekendy będzie można śledzić nowy program „Koronawirus - raport dnia”.

„Gość Wydarzeń” ponownie będzie nadawany także w soboty oraz niedziele o 19:15. Rozmowa zajmie miejsce programu „Więcej Wydarzeń”, który nadal będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 16:10.

W soboty i niedziele o 18:00 będzie nadawany „Koronawirus – raport dnia”. Pierwsze wydanie pokazano w minioną niedzielę. Program prowadził Klaudiusz Slezak. W nowym cyklu znajdą się bieżące relacje reporterów Polsat News, rozmowy z lekarzami i ekspertami na temat epidemii.

Zmieniono pasmo emisji „Interwencji. Taka jest Polska”. Program będzie można śledzić w soboty o 17:10 (powtórka w niedziele o 21:00).

Zawieszone programy

Zawieszono emisję kolejnych programów. Są to: „Agropasja”, „W bliskim planie” i „Horyzont zdarzeń”. Z oferty zniknął też „Sportowy obraz dnia”. Już wcześniej wstrzymano emisję programów: Polska wybrała”, „Przegląd Rzeczpospolitej”, „Śniadanie w Polsat News”, „Cztery strony prasy”, „Najwyższe piętro”, „Wszystko co najważniejsze”, a także „Prezydenci i premierzy”. Zwiększono liczbę serwisów informacyjnych.

Polsat News zawiesił też emisję programów publicystycznych „Polityka na ostro” oraz „Punkt widzenia”. Zamiast pierwszego z tych magazynów można śledzić „Wszystko o koronawirusie”. W miejscu programu „Punkt widzenia” pojawił się wydłużony magazyn „Godziny szczytu”. „Wszystko o koronawirusie” prowadzą na zmianę Agnieszka Gozdyra i Grzegorz Jankowski.

W niedziele o 09:00 można oglądać transmisję mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Wraszawie.

Rotacyjny system pracy

Polsat News przeszedł na rotacyjny system pracy. Programy są przygotowywane przez zmieniające się rotacyjnie, co trzy dni, zespoły.

W związku z tym w „Wydarzeniach wieczornych” debiutowała Monika Sawka. Do tego wydania powróci Magdalena Kaliniak. „Godziny szczytu” prowadzi teraz również Robert Bernatowicz, który w przeszłości okazjonalnie prezentował serwisy w tym paśmie. Magazyn „Godzin szczytu” jest obecnie prowadzony przez jedną osobę. Wcześniej był to duet prezenterów.