Program „Akta Fajbusiewicza” od kwietnia w CI Polsat

10 kwietnia na antenie CI Polsat zadebiutuje program „Akta Fajbusiewicza”.

Michał Fajbusiewicz od ponad 30 lat zajmuje się sprawami kryminalnymi i dzięki jego zaangażowaniu wiele z nich zostało rozwiązanych. Są jednak przypadki, które nie znalazły finału w postaci ukarania sprawców. Coraz częściej do tych spraw sięgają policjanci z tzw. zespołów „Archiwum X” i po latach z sukcesem je rozwiązują. Michał Fajbusiewicz podąża tym śladem, wracając do śledztw, które wydają się być zapomniane.

– Michał Fajbusiewicz jest fenomenem. Kiedyś poprosiliśmy naszych najaktywniejszych fanów w social mediach o odpowiedzi na kilka pytań na temat tego, co cenią w naszej stacji. Nie było osoby, która nie wspomniała Fajbusiewicza. W programie „Akta Fajbusiewicza” Michał wraca do spraw, które nie dają mu spokoju, które są nierozwiązane, które zostały umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. Cztery sprawy, z czego jedna bardzo osobista, ponieważ dotyczy sympatii Michała sprzed lat – łódzkiej dziennikarki Barbary Chrzczonowicz – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

Na potrzeby nowego cyklu Michał Fajbusiewicz pokonał setki kilometrów, spotkał się z rodzinami ofiar, a także policjantami i śledczymi. Dopytywał, co zrobili, a co jeszcze zamierzają zrobić w tych sprawach. Fajbusiewicz po raz kolejny poprosi widzów – jak to robił przed laty – by pomogli mu w ujęciu sprawcy.

Program realizuje firma Jolanta Gwardys Media. Za produkcję z ramienia A+E Networks odpowiada Agnieszka Kubiak.

Michał Fajbusiewicz to uznany dziennikarz, autor i publicysta, wieloletni prowadzący program „Magazyn kryminalny 997”. Z telewizją Crime+Investigation Polsat związany jest już od ponad 5 lat, w czasie których zrealizował kilka cyklów kryminalnych m.in. „Z archiwum 997”, „Cała prawda o zbrodni”, „Skazani: wyznania zza krat”, a także „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. W Polsat Play prowadził „997 Fajbusiewicz na tropie”.