Rekordowe wyniki oglądalności Polsat News

Poprzedni tydzień był najlepszym dla Polsat News od rozpoczęcia nadawania.

Między 9 a 15 marca stacja uzyskała średnie udziały na poziomie 2,78% w grupie 4+ oraz 2,96% w grupie 16-49. W porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku to wzrost o 176% w 4+ i aż 352% w 16-49.

– Wśród abonentów Cyfrowego Polsatu Polsat News był trzecią najczęściej wybieraną stacją. W grupie wiekowej 16-49 była to stacja nr 2, zaraz po głównej antenie Polsatu – informuje biuro prasowe Telewizji Polsat.

Wśród najpopularniejszych programów emitowanych w Polsat News w ostatnim tygodniu największym zainteresowaniem widzów cieszyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego, a także Ministra Zdrowia – Łukasza Szumowskiego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego. Blisko godzinną konferencją śledziło w Polsat News ponad 830 tys. widzów. Na drugim miejscu – transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej, którą w Polsat News w niedzielny poranek wybrało ponad 730 tys. widzów, a stacji dało czwarte miejsce wśród najpopularniejszych stacji kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również główne wydania „Wydarzeń”. W piątek obejrzało je w Polsat News średnio ponad 540 tys., a w sobotę ponad 630 tys. widzów. Emitowany w piątkowy wieczór wywiad Piotra Witwickiego z Prezydentem Andrzejem Dudą śledziło prawie 0,5 miliona widzów.

W Polsat News na bieżąco można śledzić najnowsze doniesienia związane z zagrożeniem koronawirusem w Polsce. Od poniedziałku do piątku o 20:00 jest emitowany specjalny program „Wszystko o koronawirusie”.