Startuje pasmo informacyjno-edukacyjne „Poranek z Polsatem Sport”

19 marca w Polsacie Sport News i Polsacie Sport wystartuje nowe pasmo informacyjno-edukacyjne „Poranek z Polsatem Sport”. Kanały sportowe Telewizji Polsat przypomną też najważniejsze wydarzenia sportowe ostatniego dwudziestolecia.

Dwugodzinny „Poranek z Polsatem Sport” będzie emitowany w Polsacie Sport News, Polsacie Sport, PolsatSport.pl oraz IPLI. Program będzie można oglądać od poniedziałku do piątku od 07:00 do 09:00.

– „Poranek z Polsatem Sport” to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania entuzjastów sportu, którzy często nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości zdominowanej przez koronawirusa. Zamknięte siłownie, boiska czy baseny oraz seryjnie odwoływane imprezy sportowe pozbawiły kibiców ukochanej formy rozrywki. Fani łakną sportowych emocji i szukają sposobów na spożytkowanie energii. „Poranek z Polsatem Sport” umożliwi im kontakt ze sportowcami oraz podpowie, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu przy zachowaniu dobrego nastroju i zdrowia. Dzięki temu wspólnie przetrwamy ten trudny dla wszystkich czas – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

„Poranek z Polsatem Sport” tworzy specjalnie oddelegowany zespół redakcyjny, pracujący w nowym multimedialnym studiu telewizyjnym.

– Program podzielony będzie na bloki tematyczne uwzględniające najpopularniejsze dyscypliny sportu, takie jak piłka nożna, siatkówka czy MMA i pięściarstwo. Format stawia na dynamikę i różnorodność. Oprócz aktualizowanych na bieżąco serwisów informacyjnych, jego istotną część stanowić będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Pojawią się też łączenia z ludźmi sportu i ekspertami w kraju, a także zagranicą. Ważnym elementem programu będą też porady dotyczące zdrowego stylu życia czy sposobów spędzania wolnego czasu – czytamy w opisie programu.

Najciekawsze fragmenty audycji znajdą się na portalu PolsatSport.pl. Powtórka całego pasma będzie emitowana w Polsacie Sport o godzinie 13:00.

Retransmisje najważniejszych wydarzeń sportowych

Kanały sportowe Polsatu rozpoczynają także cykl retransmisji najważniejszych wydarzeń sportowych ostatnich dwudziestu lat. W czwartek, 19 marca telewizyjną premierę będzie miała gala KSW 52 z walką wieczoru Mamed Khalidov – Scott Askham. W kolejnych dniach kanały z rodziny Polsatu Sport wyemitują między innymi mecze wygranego przez Biało-Czerwonych siatkarskiego mundialu 2014. Pojawią się też piłkarskie spotkania kwalifikacyjne do takich turniejów, jak EURO 2016, Mistrzostwa Świata 2018 czy EURO 2020 oraz archiwalne mecze Widzewa i Legii w Lidze Mistrzów UEFA.