6 kwietnia rusza Polsat Seriale

6 kwietnia wystartuje Polsat Seriale, nowy kanał poświęcony produkcjom serialowym. Stacja zajmie miejsce kanału Polsat Romans.

Od 6 kwietnia widzowie Polsat Seriale będą mogli obejrzeć znane i niezmiennie cieszące się powodzeniem polskie seriale. Pojawią się też pasma z polskimi filmami, w tym najpopularniejszymi komediami w historii naszego kina.

W ofercie znajdą się produkcie własne, jak i producentów zewnętrznych. Będą to zarówno seriale z biblioteki Grupy Polsat, jak i pozycje znane z ramówek innych telewizji m.in AXN, TVN oraz TVP.

– Wzbogacamy ofertę naszych kanałów tematycznych o kanał serialowy na wyraźne zapotrzebowanie polskiej widowni. Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy prośby od miłośników polskich seriali o stworzenie kanału dla nich – wyjaśnia dyrektor Kanałów Tematycznych Radosław Sławiński.

W ramówce kanału znajdą się zarówno ulubione seriale dla kobiet m.in. „Przyjaciółki”, „Niania”, „Szpilki na Giewoncie”, jak i kultowe już seriale kierowane do męskiej widowni m.in. „Świat według Kiepskich” i „Miodowe lata”. Stacja pokaże także „Czterech pancernych i psa”.

W wieczornym paśmie pojawią się seriale kryminalne m.in. „Znaki”, „Ultraviolet”, „Fala zbrodni”, „Ślad”.

W niedzielnym bloku z kultowymi polskimi komediami, zobaczymy wszystkie części takich hitów kinowych jak: trylogia „Sami swoi”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Vabank”, czy „Kogel-Mogel”.

Polsat Seriale zajmie u operatorów telewizyjnych miejsce kanału Polsat Romans. Krajowa Rada Radiofonii Telewizji zgodziła się na tę zmianę już w listopadzie 2019 roku. Polsat Romans nadaje od 1 września 2013.