fot.: Pixabay

Polsat News przechodzi na rotacyjny system pracy. Zmiany w ramówce

Od poniedziałku Polsat News przechodzi na rotacyjny system pracy. Zmieni się też ramówka stacji. Do prowadzenia „Nowego dnia” tymczasowo powróci Joanna Racewicz.

Programy Polsat News będą przygotowywane przez zmieniające się rotacyjnie, co kilka dni zespoły. W „Nowym dniu” na razie nie będzie serwisanta. „Informacje” ma przedstawiać jeden z głównych prowadzących. Formuła programu nie zmieni się. Do porannego pasma chwilowo wróci Joanna Racewicz. Jak już informowaliśmy, gospodynią programu na razie nie będzie Joanna Górska.

Od kilku dni dyżury prezenterskie części programów są połączone. Ta sama osoba przedstawia „Wydarzenia 12:50” i „Wydarzenia 15:50”. Jednego prezentera mają też „Wydarzenia wieczorne” oraz „Obraz dnia”. Tak ma być także przez najbliższe dni.

Polsat News zawiesi emisję programów publicystycznych „Polityka na ostro” oraz „Punkt widzenia”. Zamiast pierwszego z tych magazynów będzie można śledzić „Wszystko o koronawirusie”. W miejscu programu Grzegorza Jankowskiego pojawi się wydłużony magazyn „Godziny szczytu”.

Zawieszone zostały też weekendowe programy: „Polska wybrała”, „Przegląd Rzeczpospolitej”, „Śniadanie w Polsat News”, „Cztery strony prasy”, „Najwyższe piętro”, „Wszystko co najważniejsze” oraz „Prezydenci i premierzy”. Zwiększono liczbę serwisów informacyjnych.

Zmiany spowodowane koronawirusem

Przypomnijmy, że ograniczono zapraszanie gości do studia Polsat News. Prowadzący rozmawiają z politykami oraz ekspertami poprzez łącza internetowe i satelitarne lub zapraszają do studia dziennikarzy oraz publicystów stacji.

Polsat zawiesił emisję programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „The Four. Bitwa o sławę” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.