fot.: Pixabay

Zmiany w Superstacji i Polsat News. Mniej gości w studiu

Telewizja Polsat podjęła decyzję o ograniczeniu zapraszania do Polsat News i Superstacji gości zewnętrznych. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

W Polsat News i Superstacji będzie mniej gości w studiu. Prowadzący będą mogli rozmawiać z politykami oraz ekspertami poprzez łącza internetowe i satelitarne lub zapraszać do studia dziennikarzy oraz publicystów stacji. Już w piątek było tak m.in. w programach „W rytmie dnia”, „Godziny szczytu” i „Dzień na świecie”. Niektóre programy zostaną czasowo zawieszone, np. „Wszystko co najważniejsze” i „Śniadanie w Polsat News”.

Do odwołania „Nowego Dnia z Polsat News” nie będzie prowadzić Joanna Górska. Dziennikarka wyjaśniła, że jest to decyzja Telewizji Polsat. Joanna Górska ma obniżoną odporność po przebytej chorobie.

W Superstacji pojawi się dodatkowe wydanie programu „Super Temat”. Mniej będzie tematyki showbiznesowej. Stacja rozważała też wprowadzenie do ramówki Koronki do Miłosierdzia Bożego, aby umożliwić widzom uczestniczenie w modlitwie bez wychodzenia z domu. Na razie wycofano się jednak z tego pomysłu.

Msza święta w Polsat News

Polsat News w najbliższą niedzielę pokaże transmisję mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wystosowała komunikat rekomendujący biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca br. Jednocześnie zaznaczono: „Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe”.

Zmiany spowodowane koronawirusem

Przypomnijmy, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, Telewizja Polsat podjęła decyzję o rezygnacji z udziału publiczności w programach studyjnych. W Polsat News pojawił się interaktywny program „Wszystko o koronawirusie”. Polsat zawiesił „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.