fot.: Pixabay

Transmisja mszy świętej w niedzielę w Polsat News

W najbliższą niedzielę Polsat News pokaże mszę świętą ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Początek transmisji o godz. 09:00.

Przypomnijmy, że w Polsat Rodzina nieprzerwanie od startu kanału w każdą niedzielę o godzinie 10.30 widzowie mogą uczestniczyć we mszy świętej dla dzieci, oglądając transmisję ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Plan transmisji w niedzielę, 15 marca

09:00 Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (Polsat News)

10:30 Msza święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (Polsat Rodzina)

Decyzja Episkopatu Polski

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wystosowała komunikat rekomendujący biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

  • osobom w podeszłym wieku,
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Jednocześnie zaznaczono: „Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe”.

Zmiany spowodowane koronawirusem

Przypomnijmy, że z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, Telewizja Polsat podjęła decyzję o rezygnacji z udziału publiczności w programach studyjnych. W Polsat News pojawi się interaktywny program „Wszystko o koronawirusie”. Cyfrowy Polsat odkoduje kanały Canal+ Sport 3 i 4, a także kilka innych stacji. W Polsacie Sport oraz IPLI będzie można śledzić wszystkie mecze Fortuna 1. Ligi.