VoD nie dla Cyfrowego Polsatu?

Prezes zarządu Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki powiedział w wywiadzie dla TV Sat Magazynu, że platforma Polsatu nadal ma wątpliwości czy uruchomić usługę VoD. - Niestety nie widzimy dla niej ekonomicznie uzasadnionego modelu biznesowego - mówi Libicki.

Prezes zarządu Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki powiedział w wywiadzie dla TV Sat Magazynu, że platforma Polsatu nadal ma wątpliwości czy uruchomić usługę VoD. – Niestety nie widzimy dla niej ekonomicznie uzasadnionego modelu biznesowego – mówi Libicki.

– Temu projektowi przyglądamy sie od dawna. Mimo, że stan prac inżynierskich jest zaawansowany to nadal mamy wątpliwości czy uruchomić tę usługę i jeśli tak to w jakim modelu – NVoD, czy SVoD (…) Nasze dekodery z twardym dyskiem już teraz umożliwiają widzom nagranie każdego programu i jego odtworzenie w dowolnym czasie bez pobierania dodatkowych pieniędzy. Mając tę możliwość, abonenci nie są za bardzo zainteresowani dodatkowym ściąganiem filmów i ich opłacaniem, tym bardziej, że (…) nasz bukiet filmowy jest bardzo bogaty i na pewno można w nim codziennie wybrać coś ciekawego – dodaje Libicki.

Szef Cyfrowego Polsatu wspomniał również o ofercie filmowej platformy. – Mamy (…) wszystkie dobre, aktualnie dostępne kanały filmowe. Nie mamy, niestety, dostępu do programów HBO, bo jeszcze przez jakiś czas związane są one umową na wyłączność z Cyfrą Plus – przypomina prezes CP. Libicki zapewnił również, że oferta HDTV Cyfrowego Polsatu pojawi się na pewno w tym roku. – Na ten cel wydzierżawiliśmy transponder na satelicie Hot Bird od firmy T-Systems, zamówiliśmy dekodery od Samsunga i negocjujemy umowy z nadawcami (…) Ponieważ oferta HD nadawców jest jeszcze znikoma, nie mogę dzisiaj określić konkretnej daty wprowadzenia poszczególnych pozycji i szczegółów z nimi związanych – dodaje Dominik Libicki.

Cały wywiad w kwietniowym wydaniu TV Sat Magazyn.